Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valószínűleg cukorbeteg...

Valószínűleg cukorbeteg vagyok. A normális élet megoldható?

Figyelt kérdés
Valószínűleg cukorbeteg vagyok, még nem voltam orvosnál, de több tünet is igaz rám. Még csak 14 éves vagyok, ezért különösen nehéz megbírkózni a gondolattal. Cukorbetegséggel is elérhető a hosszú, teljes értékű élet? :(

2015. febr. 9. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A cukorbetegséget nem lehet úgy megállapítani, ha nem voltál orvosnál, tehát igen nagy valószínüséggel nem az a bajod. Menj el minél elöbb orvoshoz.


2. Igen sok ember van, aki cukorbeteg és akár 70-80 éves korig is elélnek kisebb megszorításokkal.

2015. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majd utána morfondírozz, ha voltál orvosnál.
2015. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, ha nem is voltál orvosnál.

Egyébként meg megoldható a normális élet. Én nem vagyok az, de családban van cukorbeteg. Mindent csinál, amit mások. Dolgozik, sportol, szórakozik, stb.

2015. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megoldható...
2015. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először én is kétségbe voltam esve amikor megtudtam még 2008-ban. Azóta nem csak együtt élni tanultam meg vele, hanem jól is érzem magam a bőrömben ezzel együtt.


Meg kell tanulni néhány dolgot.

Ez teljes életmód váltást jelent.

Ehhez hozzá kell szoki de csak eleinte furcsa.

Aztán kiderül, hogy ehetek én is csokit és cukrász süteményt, de csak olyant ami nem cukorral készült és abból is másfél kettő óránként lehet enni bizonyos mennyiséget, ami után másfél-kettó óra elteltével mért vércukor nem több a normálisnál. Erre nagyon de nagyon kell vigyázni, de egyébként nincs ezzel semmi gond már.


Sőt nem is kell mérnem, csak néha, hetente, esetleg havonta néha megnézem, hogy a szokásos étkezési adagoknál mindig beáll-e a szükséges szint alá. Most nem részletezem ez mit jelent.


Ha valaki ezt mindig betartja, hogy az étkezés csak annyi szénhidrátot tartalmazhat, ami lebomlik kettő óra alatt, akkor a kövwetkező kettő órában megint ehetek annyit, ami lebomlik a következő kettőben. Így még annyi a hasznom, hogy nem növekszik meg a súlyom annyira.


Egyébként amíg erről nincs orvosi vélemény, addig ne mondj ilyent, hogy cukorbeteg lennél. Azt honnan tudhatnád mérés nélkül? Tudom vannak tünetek, de a tünetek lehetnek fals érzék csalódások, amiről tudod, hogy bizonyos betegségeknél minek kell jelentkeznie és előbb vagy utóbb azt fogod érezni ha úgy gondolod, hogy nálad az a baj.


Egyébként meg ha valóban bebizonyosodna, akkor a diétát nagyon szigorúan kell venni, különben nagyon komoly szövődményei lehetnek ha valaki nem veszi komolyan. Ez is biztos, de kis odafigyeléssel meg lehet tanulni, hogy teljesen természetessé váljon a diéta és ne is kelljen nagyon foglakozni vele. Ez kb olyan, mint amikor olvasol, akkor nem keresgéled, hogy az miklyen betű.

Viszont amikor tanultad, akkor még eleinte gondolkodni is kellett rajta, hogy azt hogy kell kimondani.


Na éppen ilyen a cukor diéta.

Ha betartod, akkor élhetsz vele teljes életet, mert nem fogod észre venni, hogy bármiben eltérnél az egészségestől, legfeljebb más lesz az étrended mint korábban és bizonyos élelmiszer féléket kerülni kell, mint a fehér kenyér és a cukornak minden fajtája.


De először várd meg mit mondd az orvos.

2015. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1. Ha nem voltál még orvosnál, egyáltalán nem biztos, hogy cukorbeteg vagy

2. A cukorbetegség nem fogyatékosság! Az a te legfőbb bajod, hogy nem tudod, hogy mi is az a cukorbetegség. Na akkor hadd meséljek

A cukorbetegség nem attól alakul ki, hogy cukrosat Eszel vagy így eszel-úgy eszel. A cukorbetegség attól alakul ki, hogy a hasnyálmirigyedben a Langerhans-szigetben elhaltak a bétasejtjeid. Ezt senki sem tudja befolyásolni.

Másrészt a cukorbeteg élet nem abból áll, hogy bezárkózva élsz egy szobában és 2 hét múlva meghalsz :-D. Van pár összetevője ami elég fontos

-mikor, mit, és mennyit eszel:szóval nagyon oda kell figyelni ezekre a tényezőkre. Nekem mégjobban, mert a cukorbetegség mellé még lisztérzékeny is vagyok. Nekem alig lehet enni valamit. Külön tészta, kenyér, liszt, leves/a habarás miatt/... Szóval mindenből külön van nekem. Elég drága is, fél kiló liszt kerül 1500 forintba.

-Vércukormérés: naponta ötször kell vércukrot mérned. Ez egyáltalán.nem fáj, nem is érzed.

-Inzulinadás: naponta négyszer kell. Ha jó helyre adod be, nem.fáj, de ha elbénázod akkor nagyon bekékül. A.beadása nem kellemetlen inkább csak az, ha vagy valahol és mindenki előtt kell szurkálni magad. Egyszer engem egy öreg néni leszidott, hogy hogy.képzelem, hogy drogozok...

-A rosszullétek: a vércukorszinted mindig ingadozik. Reggeli előtt például 26 ebéd előtt meg 3. Ha ennyire ingadozik a cukrod, fáj a fejed, nem tudsz koncentrálni. Ha alacsony a cukrod nem tudsz magadról, összeesel és úgy viselkedsz mintha be lennél rúgva.

-A legrosszabb részét hagytam utoljára: ha 14 vagy akkor az én példáimat írom le.neked: tavaly nem mehettem év végén osztálykirándulásra, mert a tanárok nem vállaltak értem felelősséget. Nem mehetek el a barátnőimmel kb sehova, mert anyáék félnek, hogy rosszul leszek. És hasonló kis fincsiségek.

De azért én 2 jó dolgot is látok a cukorbetegségben

-Mivel diétásan eszel, nagyon jó alakod lesz.

-Visszaélhetsz betegségeddel a tanároknál: ha nem tanultál, csak mondd hogy rosszul vagy és már nem is felelsz.

Nekem eddig 14 éves fejjel ez a tapasztalatom. Biztos lesz még több hátránya is például munkavállaláskor. Hát remélem segíthettem: 8 éve vagyok cukorbeteg 14/l

2015. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!