Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Struma nodosat állapítottak...

Struma nodosat állapítottak meg nálam decemberben. Most izotóp vizsgálatra várok éppen. Volt valakinek ilyen vizsgálata? Ha hideg göböt találnak mi a következő lépés? Van egy 4,5 cm-es göböm is.

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is göbös strumám van gyerekkorom óta. 17 évesen nagyon nőtt az akkori göb, azt meg is műtötték. Rá egy évre egy újabb göb indult gyors növekedésnek, azt is megműtötték. Azóta van 1-2 kisebb göböm, de nem bántják, mert picik, nem nőnek és a labor TSH értékem is jó. Nem tudom, hogy hideg volt a göb, vagy meleg, de nem volt rosszindulatú, azt tudom. Az izotóp vizsgálattól nem kell félni, egy pohár vizet kell meginni, amibe levegőt fújnak, ízben nem érzel különbséget a víztől. Ezután valamennyi idő elteltével ultrahanggal megnézik, mennyire festette meg a göböt az izotóp, amit megittál.

Valamint van a scintigráfiai vizsgálat, ott vénás szurit adnak, úgy nézik meg a pajzsmirigyet. Ezután az orvos majd megmondja, hogy mi a teendő vele, kell-e műteni, vagy sem.

2015. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!