Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barnás vizelet?

Barnás vizelet?

Figyelt kérdés
Mitől lehet? Ma vettem észre, hogy a vizeletem sötétebb, mint amilyen szokott lenni, kicsit barnás árnyalatú, még sose volt ilyen. Nem tudom, hogy ez minek a hatása lehet, mert nem érzek semmit. Esetleg felfázás?

2015. febr. 11. 16:33
 1/8 A kérdező kommentje:
talán vér keveredhetett bele? az nem utalhat rákra? azt olvastam, hogy a fájdalommentes véres vizeletet valószínűleg rák okozza. (pl. prosztatarák. ez megeshet fiatalkorban is? 18 évesen?). vagy egyszerű húgyúti fertőzés? Szerintetek forduljak orvoshoz, vagy várjak pár napot?
2015. febr. 11. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztosan nem ittál eleget és szárazabb a levegő, többet kell inni.

Igyál meg 2 nagy bögre vizet és nézd meg utána.

2015. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma eddig kicsit több mint fél litert ittam, az kevésnek számít? Amúgy átlagosan napi 1,5 litert iszok.
2015. febr. 11. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót vizeletvizsgálatra. Meg kell nézetni, mert felfázás lehet.
2015. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fél liter az semmi.
2015. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugodtam, az előbb már átlátszó volt.
2015. febr. 11. 17:30
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta megint visszatért, és elég sűrűn kell. Most már tisztán látom, hogy nem barnás, hanem egyszerűen véres.

Okozhat ilyen tünetet felfázás?

2015. febr. 11. 21:31
 8/8 anonim válasza:

Számos oka lehet annak, hogy a vizelet színe megváltozik. Ezek közt vannak teljesen ártalmatlan dolgok, ám a háttérben komoly betegségek is állhatnak.


A leggyakoribb és legvalószínűbb ok a vizelet koncentráltsága. Ha valaki túl kevés folyadékot fogyaszt, főleg aktív testmozgás mellett vagy nagy melegben, a vizelet besűrűsödik. A vizelet színe ilyenkor sötét vagy sötét sárga lesz. Az ürített vizelet mennyisége ilyenkor általában kevés. Ha egyéb tünet nem jelentkezik, a probléma orvosolható több folyadék fogyasztásával, a testi aktivitás csökkentésével és a hőség kerülésével. Mindezt betartva a vizelet két-három napon belül visszanyeri eredeti világos színét. Táplálkozás és gyógyszerek


A vizelet színét gyakran megváltoztathatják az elfogyasztott ételek és bizonyos gyógyszerek, így például a narancs, a rebarbara, az áfonya és a cékla.


Az adott étel elfogyasztását vagy a gyógyszerszedés abbahagyását követő néhány napon belül a vizelet visszanyeri eredeti színét.

Hepatitisz


A májgyulladás különböző típusai, például a hepatitisz B viszonylag gyakori fertőző betegségek. Ha felmerül a hepatitisz gyanúja, azonnal forduljon orvoshoz! A betegség tünete a sötét, sötét sárga, barna vagy narancssárga színű vizelet mellett a

láz

levertség

étvágytalanság

izom- és ízületi fájdalom

sárgaság

megváltozott színű széklet Aminosav anyagcserezavar (alkaptonuria) Ez egy veleszületett betegség, melynek jellemzője, hogy a vér bizonyos kémiai anyagokat nem tud kiszűrni, így azok a vizelettel távoznak a szervezetből. A vizelet minél tovább áll például egy tartályban vagy üvegcsében, színe annál sötétebb lesz. Hemoglobin a vizeletben


A vörösvértestek a vizeletben különböző betegségekre utalhatnak. A vizeletet barnásra színezi a hemoglobin. Oka lehet vérszegénység, szívbetegség, malária, stb. Ezen betegségeknek nem a vizelet elszíneződése az egyetlen tünete. A vizelet barnás vagy véres elszíneződése tehát komoly betegség tünete lehet, ezért minden esetben feltétlenül orvosi kivizsgálást igényel. Bőrrák/melanóma


A melanóma egy nagyon veszélyes ráktípus. Előrehaladott állapotban a melanin nevű pigment a vizeletbe kerül, és sötétbarnára vagy feketére színezi azt.

Hasnyálmirigyrák


Az epeutakat elzáró rosszindulatú tumor miatt sárga epefesték kerül a vizeletbe. Ennek jelei:

Sárgaság

A vizelet narancssárga, barna vagy sötét színű.

Világos széklet

Has-és hátfájás

Súlyvesztés, étvágytalanság

2015. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!