Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Haematológia - az MTHFR-génmut...

Haematológia - az MTHFR-génmutációs véralvadási deffectusra alkalmazott folsav-terápia okoz az átlagosnál nagyobb vérzékenységet?

Figyelt kérdés

És aki otthon van netán ebben, mennyire elegendő a folsav erre terápiaként vagy mennyire kell hozzá még Aspirin-protect is?

(ja és a heterozygota mutációról van szó, tehát nincs se Syncumar se egyéb vérhígítás)



2015. febr. 13. 14:35
 1/5 A kérdező kommentje:

senki többet? :(


akkor egy egyszerűbb kérdés ezzel kapcsolatban: az aspirin protect szedése lényegesen növeli a vérzékenységet? mármint INR-értékből kimutathatóan?


ugye tudom is én, a normális helyett, mondjuk a Syncumárosoknak akár többszöröse is lehet, de az aspirin protect is megemeli az INR-t?

2015. febr. 15. 12:04
 2/5 anonim válasza:

Remélem, még figyeled a válaszokat, most olvastam a kérdésedet.

Nekem is MTHFR heterozigóta mutációm van, 10mg folsavat szedek naponta. Hematológus írta fel. Az MTHFR elsősorban a folsav hasznosításáért felelős; nekem is azért kell ilyen lóadagot szednem, mert nagyon kis hányadát hasznosítja a szervezetem, vagyis hiába szedném a napi ajánlott 0,2mg-ot, ha annak csak egy ezredrésze hasznosulna. Úgy tudom, a folsav terápia nem okoz nagyobb vérzékenységet. Eddig én sem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, pedig már 7 hónapja szedem a 10 mg-ot.

2015. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oké köszi, figyelem persze, csak az a durva h még szakorvos sincs ezzel teljesen tisztában, és nem meri leírni ezt így tényként, hogy tehát nem okoz vérzékenységet se a génmutáció se a folsav, és sajnos nekem meg a munkám meg az életem múlik rajta.

nem tudsz esetleg valaki normális hematológust, akivel lehet emberi módon is beszélni? megköszönném ...

2015. márc. 9. 11:01
 4/5 anonim válasza:
Sajnálom, én külföldön élek, nem ismerek megbízható magyarországi hematológust. Esetleg webbeteg és hasonló oldalakon tedd fel a kérdésed egy orvosnak vagy akár többnek, hátha kapsz végre értelmes választ. Én is rengeteget nyaggattam emiatt az orvosomat, mert aggódó típus vagyok, de nekem azt mondta, a folsav csak egy vitamin. A fölösleges adag távozik a vizelettel, a vérzékenységre meg nincs hatással.
2015. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is így gondolom, és nekem is ezt mondták, de írásba adni már senki nem meri, nekem viszont nagyon sok minden múlik rajta, mert ha nem igazolja le hematológus, hogy márpedig nem okoz vérzékenységet, akkor bevonják az engedélyeimet .... szóval egy kész agyrém már ez az egész, de sajnos hematológusból meg nincs túl sok az országban se.
2015. márc. 10. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!