Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesegörcs, véres vizelet?

Vesegörcs, véres vizelet?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdett el véres lenni a vizeletem (minta is lett beküldve vizsgálatra), sűrűbb vizelési ingerrel. Majd ma hajnalban megint rám jött a vizelési inger, kevesebb vizelettel. Pár perc múlva elkezdett fájni a hasam alsó felén, és utána jött a vesegörcs, szedtem be algopyrint és no-spat, körülbelül háromnegyed óráig tartott a görcs.

Elküldtek az urológiára, kétszer is megvizsgáltak ultrahanggal de semmit sem találtak, a vizeletemben volt vér, de már csak kevés.

Az ultrahang eredmény ellenére, azt mondták, hogy valószínűleg vesekő. Ha fertőzés, az a vizeletvizsgálatból majd csak hétfőre derül ki, de nincs semmi tünetem ami erre utalna.

Mit gondoltok, vesehomok, vagy lehet nagyobb kő is?

Félek, hogy még lesznek görcseim, és ennél már csak erősebbek. Már ennél is a hányás kerülgetett, csodálkoztam is, hogy hatottak a fájdalomcsillapítók.

Ti hogy vészeltétek át a görcsöket, írt fel az orvos valami erősebbet?

F/20



2015. febr. 13. 20:49
 1/6 anonim válasza:
Valószínű, hogy valamilyen belső gyulladásod van, szerintem inkább menj el orvoshoz az lesz a legjobb.
2015. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam már orvosnál.
2015. febr. 13. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első nem olvasta el teljesen amit a kérdező leírt.


Tehát. Vesegőrcs + Véres vizelet = Vesekő (Ez a legelső tünet ami minden orvosnak eszébe juthat).

Ultrahang: Ultrahang nem feltétlenül látja a vesekővet főleg, ha nem olyan nagy.

Kizárólag röntgennel lehet ezt megállapítani, nem is értem miért nem küldtek el ilyenre téged Ultrahang mellé.


A vesekő különböző szöveteket megkarcolhat és ez okoz véres vizeletet, illetve vizelet elakadhat. Ha a kő elakad az ureterben akkor a vizelet nem tud tovább jutni. (olyan mintha a slagot egy ponton befognád, víz nem jön, de azon a ponton emelkedik). Tehát emiatt van a vesekő vagyis a veseroham. Ezt erős fájdalomcsillapítóval lehet kompenzálni. (Esetek többségében csak vénásan hat.).


Ha nem írt fel semmit az orvos és ugyanúgy fáj akkor vissza kell menni és kérni. Amúgy ülj be a fürdőkádba engedj meleg vizet és amíg a kádban vagy nem fog fájni.


De a vesekő elakadás állandó jellegű nem szakasos! Nem fog megszünni amíg a kő ott van. Viszont ha a kő távozik az ureterből a fájdalom AZONNAL megszűnik és ezt észre fogod venni.

2015. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos azóta nem volt rohamom. Viszont tompa fájdalmat érzek a vesémben, és érzékeny nyomásra.
2015. febr. 18. 06:43
 5/6 anonim válasza:

Nekem is pontosan ez a bajom már 1 honapja tart ez az egesz ,nem mehetek iskolába ....en nagyon gyenge is vagyok ..engem is elkuldtek 2x ultrahangra ,de nem volt semmi , még CTre is betettek ,de semmit sem láttak ...nekem azt mondtak h kisebb kő vagy homok lehetett és megsérthetett valamit ,de kicsit olyan 3-4 napja jobban vagyok csak ha sokat setalok akk hát...:)

Ha megteheted akk pihenj és nagyon sokat igyál ,hogy dolgoztasd a veséset

2015. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha vesekő pihenni nem szabad. Annak ki kell jönnie. Mozogni kell és nagyon sokat inni. Igyál alkohol mentes sört.. az vízhajtó.
2015. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!