Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kisgyerek hányhat a torka...

A kisgyerek hányhat a torka miatt?

Figyelt kérdés
2 éves kislányomnak már napok óta fáj a torka.Tegnap este köhögött is, de utána nem volt semmi baj,átaludta az éjszakát.Reggelre nagyon fájt a torka,adtam neki gyógyszert is.Rá pár perce elkezdett köhögni és a végére okádozás lett belőle, hányt is egy kicsit, utána lázas lett.Adtam neki kúpot, most jól van,azóta evett is, se láza és nem is köhög.Attól félek ha elmegy a hatása újra kezdi.A hányás a torkáról jöhetett?Azt hallottam ha fáj a torka a kicsinek hányik
2015. febr. 14. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha túl erőteljesen köhög, előfordulhat az öklendezés és esetleg a hányás is. Nem csak kicsinél, felnőtt embereknél is lehet irritáló hatású a túl sok/tűl erős köhögés.
2015. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Milyen gyógyszert adhatnék még neki,mert a kúp már elfogyott és a szirupot nem veszi be,max.ha beleteszem a teába vagy a tejbe.
2015. febr. 14. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Orvosnál voltál vele? Most nagyon sok gyereknek van vírusos torokgyulladása, arra spec. gyógyszer kell!
2015. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A torokfajasra ne otthon pobalkozz,mert lehet virusos. Menjetek el dokihoz hetfon :)
2015. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizony még felnőttek is hányhatnak. Ha a torokgyulladás miatt túl sok váladékot nyelünk, akkor az könnyen visszajöhet.
2015. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál rendszeresen előfordul, hogy a reggeli köhögés kihánytatja az éjjel lenyelt váladékot. Viszont ha lázas és van felétek gyerekügyelet, érdemes megmutatni. Már csak azért is, mert a torokgyulladás lehet mandulagyulladás, amire már antibiotikum kell és kezeletlenül nagy galibát is tud okozni. Szóval ha tudod, nézesd meg.
2015. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez az influenza már az egész családon végig ment,de csak őt viselte meg ennyire,senki sem hányt.Egész nap jól volt,most estére újra belázasodott, és fájt a torka.Szerencsére most elaludt, újra adtam neki kúpot,az segít neki.Ha nem múlik el hétfőre biztosan elviszem a dokihoz,de remélem minél hamarabb túl lesz rajta.Amúgy egyáltalán nem hányos vírus,se nem megy a hasa,a torkáról hányt, azóta szerencsére nincs baj!Köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 14. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!