Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő!? Tényleg veseķő...

Lusta kutya kérdése:

Vesekő!? Tényleg veseķő állhat a háttérbe? Vagy valami egészen más?

Figyelt kérdés

Fáj a derekam,görgörcsöl a vesem és mindenfele kisugarzik a fàjdalom. Szédülők, hànyingerem van és mostanàban étvàgytalan vagyok.

Voltam hàziorvosnál a panaszaim miatt , megvizsgált és azt mondta, hogy vesekővem van. Adott Rowatinexet 3x1 et kell szedjek belőle!


Arra lennék kiváncsi hogyan állapìtotta meg es nem e kellett volna elküldeni ultrahanra hogy tényleg veseķő áll-e a háttérbe.



2015. febr. 14. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Citrom facsart leve vízzel , víz kevés méz és almaecet oldja .
2015. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. febr. 14. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen az. Almaecet :)
2015. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Nekem is volt vesekövem, iszonyú görcseim voltak, epét hánytam, enni én sem tudtam. Szóval nagyjából azok a tünetek, amiktől te is szenvedsz most. Jó lenne egy vesefeltöltéses röntgen, az sok mindent megmutatna!
2015. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Menj el urológiára, beutaló nem kell, ott csinálnak ultrahangot és abból majd kiderül, hogy valóban az-e.

Szédülés és hányinger, étvágytalanság nem szokott vesekőtől lenni, csak iszonyú görcs. Elvileg ez epegond is lehet, vagy valami más. Nem értem miért nem küldött a háziorvos kivizsgálásra.

2015. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Igazàból én sem értem miért nem küldött el tovàbbi kivizsgálásra! :(

2015. febr. 14. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak: Szédülés hányinger hányás szokott lenni vesekőtől. Neked volt már olyan, hogy a vesekőved elakadt az ureterben vagy csak utána olvastál és így írtál ide? Igen is lehetnek ezek a tünetek. Olyan elképesztő fájdalom, hogy egyszerűen nem tudsz mit csinálni. Nem tudsz enni sem.. A gyomrod is összehúzodik ettől mivel táplálékot nem kap ezért is lehet hányinger és sok mástól. Iszonyatos kín szenvedés. A rowatinex önmagában nem jó és nem fogja a kövedet kinyomni, inkább kőképződés megakadályozásra jó. Fájdalomcsillapító plusz folyamatos ugrálás!! Folyamatos mozgás! Kimész a lépcsőházba és ugrálsz le a lépcsőn ameddig bírod. (Így hátha kilökődik). Ha nem akkor robbantás vagy műtét. És ne UH-t kérj hanem Röntgent!
2015. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
Bizony lehet hányni vesekőtől. És enni sem tud az ember. És megemlítem, hogy nekem székrekedést is okozott, az uréterben volt már és ilyenkor minden fáj, ami ott mozog. Valószínű leállt a beleim perisztaltikus mozgása, így aztán szorulással is kínlódtam még. Rettenetes volt. Hölgyekkel beszélgettem a társalgóban, akik szintén vesekővel voltak bent a kórházban, azt mondták, egy gyereket meg lehet szülni ennyi fájdalommal. Márpedig ők tudják, nyilván próbálták már a szülést is.
2015. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap megyek urológiára!
2015. febr. 18. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!