Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombózis mennyire gyógyítható...

Trombózis mennyire gyógyítható? Detralex gyógyszer mennyire jó rá? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 20:39
 1/3 anonim válasza:

A trombózis nyilván érrendszeri probléma, ami megfelelő táplálkozással megelőzhető és nyilván lehet javítani a helyzeten, sőt ez is szerepel azon betegségek közt aminek lelki előzménye lehet!

A trombózisra rákeresni lehet nyilván a Wikipédiában, az nagyon jó tudományos oldal!

Illetve egészségügyi kérdésekben a

[link]


oldalt ajánlom szíves figyelmedbe


másnéven: trombózis)

A mélyvénás trombózis vérrög képződése a mélyen fekvő vénákban, leggyakrabban az alsó lábszárakban. Amíg a vérrög kötőszövetesen nem szervül, életveszélyes szövődmény - például tüdőembólia - forrása lehet

Átlagosan évente 2000 ember közül egynél alakul ki a betegség, a nőknél valamivel gyakoribb. Az első trombózis után már sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki második, illetve többedik.


Virchow szerint az érpályán belül kialakuló véralvadás, egyben a mélyvénás trombózis, okait három csoportra sorolhatjuk:

Érfalsérülés: bármilyen gyulladás, meszes plakk, külső behatás, sugárkezelés, stb. kapcsán létrejöhet az érbelhártya sérülése, melynek kapcsán az érfalból jelentős mennyiségű véralvadási faktor szabadul fel, és a sérülés helyén a vérlemezkék (trombociták) összetapadnak.


A vérkeringés lassulása: Tartós ágyhoz kötöttség, sérült vagy operált végtag rögzítése, jelentős visszértágulat, szívelégtelenség, stb. kapcsán a véráramlás lassul, ami ma még ismeretlen mechanizmus útján segíti a véralvadást.


A vér alvadékonyságának fokozódása következik be, pl. fogamzásgátló tabletták, dohányzás, szövetszéteséssel járó betegségek, veleszületett génhiba (Leiden-mutáció), stb. kapcsán. A vörösvérsejtek túltermelése (policitémia) szintén fokozza a vér alvadékonyságát.

A mélyvénás trombózis leggyakoribb formája a medencevénák és az alsó lábszár-trombózisa. A láb vérkeringése ugyanis könnyen lelassulhat, ha izmai nem mozognak eleget.


A lábszár vénáinak két nagy csoportja a bőr alatt található, ún. felületes vénák és az izmok között elhelyezkedő mélyvénák. A felületes és a mélyvénákat rövid vénák kötik össze egymással. A testrészek közül - a nehézségi erő hatása és a testhez viszonyított alacsony helyzete miatt - a lábból a legnehezebb a vér visszaszállítása a szív felé. A megfelelő irányú áramlás segítésére a mélyvénákban található vénabillentyűk megakadályozzák a vér visszacsorgását. Mozgáskor, járáskor a vért az izomösszehúzódások pumpáló hatása préseli a billentyűkön - ezeken az egy irányba nyíló csapóajtókon - keresztül a szív irányába. A felületes vénákat nem veszi körül izompumpa, itt csak a billentyűk akadályozzák a visszaáramlást. A kétféle vénát összekötő ereken keresztül a vér ezért először a mélyvénákba továbbítódik, hogy végül a szívbe jusson. A mélyvénás trombózis egyik legfőbb oka ebből kifolyólag a lábak tétlensége a mozgáshiány, a hosszan tartó ülés, megelőzése pedig a rendszeres testmozgás, séta, a lábak mozgatása.

A mélyvénás trombózis diagnózisa

A jellegzetes tünetek alapján, a lábszárak körfogatának azonos szintben történő mérésével a diagnózis általában egyértelműen megállapítható. Olykor szükség lehet a mélyvénás rendszer ultrahangos, vagy érfeltöltéses röntgenvizsgálattal (flebográfia) történő vizsgálatára is. A tüdőembólia a jellegzetes tünetek, mellkasröntgen és EKG segítségével igazolható. Kétes esetben izotópos vizsgálat (tüdő szcintigráfia) is szóba jön.

A mélyvénás trombózis tünetei és lefolyása

Tünetekkel kapcsolatos cikkek

Ezrek élete menthető meg az új véralvadásgátlóval

Tüdőembólia végzett a profi hokissal

Repülés és trombózis: erre figyelnie kell, ha utazik!

12 tény a mélyvénás trombózisról

Pontosan mi a tüdőembólia?

Legjellegzetesebb tünete az alsó lábszár járásra fokozódó fájdalma. A láb duzzadt, kékesen elszíneződik. Az érintett alsó lábszár bőrfelülete a gyulladás miatt meleg, körfogata mérhetően megnő. A lábfej hátrafeszítésével a térdhajlatban a beteg erős fájdalmat jelez (Homan-tünet).


Késői tünet a bőr barnás elszíneződése a bokáknál, amit a kitágult vénákból kivándorolt vörösvértestek okoznak. Itt a bőr sérülékenyebb, könnyebben fekélyesedik.


A trombózis azonban minden tünet nélkül is bekövetkezhet, ez az ún. néma trombózis, és csak a későbbi évek során bekövetkező lábszárödéma, visszértágulat, a bokatáj kötőszövetes megkeményedése és rozsdabarna elszíneződése (= poszttrombotikus szindróma) jelzi a vérrögösödés korábbi lezajlását. A vérrög leszakadásával kialakulhat masszív tüdőembólia, mely hirtelen halált eredményez.


Szívrendellenesség társulása esetén a trombus bekerülhet a tüdőszövetet ellátó artériás hálózatba, és tüdő-infarktust okozhat, mely erős, szúró jellegű mellkasi fájdalommal, heves köhögéssel és vérköpéssel jár. A folyamatosan leszakadó kisebb trombusok krónikus tüdőembóliát is okozhatnak, mely sokszor csak jelentéktelen alsó légúti panaszokban nyilvánul meg. A kisebb trombusok a tüdőn, mint elsődleges szűrőn, át is hatolhatnak, ilyenkor agyembólia is lehet a következmény.


Ágynyugalom és alvadásgátló kezelés hatására a vérrög (trombus) növekedése megáll, és a szervezet vérrögoldó enzimjei jelentős részét fel is oldják. A trombus másik részét kötőszöveti sejtek járják és szövik át, aminek következtében a trombus - orvosi kifejezéssel - szervül.

A mélyvénás trombózis kezelése

Kezelésekkel kapcsolatos cikkek

Kérdezz - Felelek! A véralvadásról, trombózisról

12 tény a mélyvénás trombózisról

Tüdőembólia végzett a profi hokissal

Repülés és trombózis: erre figyelnie kell, ha utazik!

Vaspótlással a vérrögök kialakulása is megelőzhető

A kezelés célja a véráramlás helyreállítása az érintett területen. A gyógyszeres kezelés célja a vérrög növekedésének megakadályozása. A vérrög feloldásáról a szervezet saját vérrögoldó (fibrinolítikus) rendszere gondoskodik. Ma már többnyire a laboratóriumi beállítást nem igénylő véralvadásgátlók, ún. alacsony molekulasúlyú heparinok adását végzik, napi egyszeri injekció formájában, 3-6 hónapon keresztül. A heparint természetesen fel lehet cserélni tablettákra is (K-vitamin antagonisták, pl. kumarinok), ilyenkor azonban rendszeres laboratóriumi vizsgálatokkal nyomon kell követni a véralvadási paraméterek alakulását.

Ennyi minden található a kérdésre válaszként!

Nos, ugye, milyen okos az oldal? Érdemes máskor is a [link] oldalra látogatni!

2015. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szokták mondani, hgoy a hasonlót a hasonlóval, a kutyaharapást eb szőrivel...

ez nyilván úgy értelmezendő, hgoy nem ellenkező tulajdonságú dologgal, nem egészen más természetű dologgal lehet gyógyítani a bizonyos eseteket!!!

A hangtanban például az azonos frekvenciájú hangok erősítik fel egymást, az emberi kapcsolatokban is az azonos értékrendű és azonos vagy hasonló ízlésű emberek és hasonló vagy azonos érdeklődésű és tudású, képzettségű emberek értik meg egymást jól, és tudnak meglenni jól egymással, és nem azok, akiknél ez nincs meg!!!

ugyanez érvényes az egészségre is! és sok más dologra is


A bútorról , a járműről, a házról, stb felismrjük, hogy bútor, jármű, ház, és nem egészen valami más...

Nyilván a kezelésmódjuk is , a használhatóságuk is annak megfelelő!

A trombózis lelki eredetűségére vonatkozólag pedig :

Jacques Martel:

Lelki eredetű betegségek lexikona

"A vénáimban keringő vér az életörömet jelképezi

A trombózis, ami a véráramban vagy artériámban képződött vérrögöt jelent, zárlatot, torlaszt okoz abban, és ezáltal megakadályozza a vér szabad áramlását. Ez az állapot arra mutat rá, hogy a zárlat van bennem a szeretet felszabadításával és áramoltatásával kapcsolatosan. Mivel egyedül érzem magam, szomorú vagyok, és úgy érzem, hogy a nehézségek, amelyekkel szemben találom magam túl nagyok számomra, és nem vagyok képes megbírkózni velük.

Elvesztem az életörömömet. Úgy érzem, hogy az életem stagnál, el vagyok hanyagolva, és nem értenek meg. az a benyomásom, hogy nem kapok elég szeretetet, rugalmatlanná válok, egyre keményebb vagyok a gondolkodásmódomban, amely az arteriáim megkeményedéséhez vezetnek. Ez kihat az egész testemre. Ha ez az elváltozás a lábaimat érinti, akkor ez azt jelenti számomra, hogy tartok az előrehaladástól, hajlamos vagyok az egyhelyben topogásra, nem mozdulok. ez olyasfajta bizonytalanságérzést is jelöl, amit egy szerelemtől valóü eltávolodásom, vagy a szerelmem tőlem való eltávolodása miatt érzek. Ha így próbálom meg visszatartani a szerelmet, akkor ezzel csak növelem az érzelem megszünésének az esélyét. Egyre jobban kinyílok az életre, és a változásokat a fejlődésem jeleként fogom fel."

A Gyógynövények könyvében pedig nyilván lehet találni megfelelő gyógynövényt aminek főzete gőze jóü hatással lehet az érrendszeri problémára!!! értisztító, vértisztító, stb kulcsszavakkal

2015. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. febr. 17. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!