Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió és pánikbetegség...

Depresszió és pánikbetegség gyógyítható gyógyszer nélkül, például jógával, meditációval és kineziológussal?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy csak e téren tapasztaltak írjanak.
2010. nov. 22. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Fél éve vagyok depressziós és pánikbeteg is, először nyugtatót meg antidepi gyógyszert akartak felírni nekem, de egy ismerősöm lebeszélt róla, úgyhogy homeopátiás szert szedek rá, Sedatif pc a neve. Nem szedem rendszeresen, csak zűrösebb időszakokban 1-2 hétig pl. vizsgáknál.

Emellett minden nap végzek légzésgyakorlatokat, sokat vagyok szabad levegőn, gyógyteát iszom, aromaterápiával is próbálkozom, nézz utána neten, milyen illatok jól stresszoldásra, én kamilla-, menta- vagy levendulaolajat szoktam párologtatni. Ha nem is használ 100%-osan, de legalább jó illat lesza lakásban :)

Már sokkal jobban vagyok, mint 3-4 hónapja, de ehhez rengeteg akaraterő kell így gyógyszer nélkül (szerintem akkor is, ha gyógyszert szedsz).

2010. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt azért hozzáteszem, hogy nekem azért nem olyan súlyos a depresszióm, hallottam olyat, hogy valaki ki se mozdul a lakásából, mert rosszul lesz rögtön. Ilyenkor már gondolom, nem segítenek ezek a módszerek, amiket én használok, muszáj szakemberhez fordulni és gyógyszert szedni. De tényleg csak a legvégső esetben kezdj gyógyszert szedni, főleg ha fiatal vagy, mert kikészítheti a gyomrodat, sok mellékhatása lehet stb.
2010. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kétlem. olyat már láttam, hogy fűvel valaki tudta kezelni, de az is vegyi anyagnak minősül.
2010. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szerencsére én még nem tartok ott, hogy ne merjek például kimozdulni, eléggé az elején vagyok, de szenvedek tőle. De erős vagyok és küzdök, és csak akkor megyek el pszichiáterhez, ha nem tudom leküzdeni ezekkel a módszerekkel. Én is iszom gyógy dolgokat meg ilyesmi, és azért tényleg jók ám. De jó lenne már hamarosan újra a réginek lenni. Nagyon kikészítettek a pánikbetegség tünetei és ez a nagy kedvtelenség, ami miatt már másnapra sem szeretek tervezni. Hihetetlen, hogy így megváltoztathat minket az elménk egyik napról a másikra. Sosem hittem volna, hogy én, a mindig jó kedvű, boldog nő egyszer segítségért kiált.
2010. nov. 22. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

te legalább kiáltassz...


párom is sedativ pc+különféle gyógyteák (persze nem magától,ugy kell e kezébenyomni) meg az agykontrollra próbálom rábeszélni,amig nem sulyosbodik,mert a pszihiáterekben nem hisz...


valami egyszerű de hatékony jó lenne

2010. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetris ***** válasza:
100%

Kedves pánikos sorstársam!

Igen, lehet jógázni és meditálni a pánikrohamok megelőzése céljából. VAn, akinél beválik. Sajnos nekem nem használtak. Ettől még nem biztos, hogy másnak se fog. Én is próbáltam ellazulni, de képtelen voltam. Hallgattam a meditációs zenéket, én is jógáztam. Ideig-óráig mintha jobb is lett volna, de aztán minden maradt a régiben.

Próbálkoztam pszichoterápiával is, de hiába tárgyaltuk ki a sexuális életemet, meg a gyermekkoromat oda-vissza, ettől én még ugyanolyan pánikbeteg voltam.

Az igazi megoldást - tetszik, nem tetszik - a gyógyszerek hozták meg. Amióta szedem a szakorvos által felírt szereket, azóta kutya bajom. Reggelente bedobom a bogyómat, és el is felejthetem az egészet!

Ez az én tapasztalatom!

Szívből kívánom, hogy segítsenek a meditációs és jógagyakorlatok! Egy biztos: ártani biztos nem fognak! Egy-két próbát mindenképpen megér!!!!

2010. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
simán, gyógszer csak elnyomja a tüneteidet jó erősen, de a gyógyuláshoz lelki segi kelllllllll!!!
2010. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gyongyike06 válasza:
Elég régen írtak választ e témában, de talán még nem késő, hogy én is írjak. A meditáció, amelyik a tudat lenyugtatását célozza meg, nem alkalmas depresszió kezelésére. Amennyire utánanéztem, a jóga sem alkalmas ilyesmire. Lehet, hogy vannak jóga-terápiák, de semmiféle objektív kutatás nem erősíti meg azt, hogy tényleg hatásosak volnának. ( saját tapasztalatból is beszélek, és elég sok helyen néztem-kérdeztem utána)
2011. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az autogén tréning sokat segített!
2011. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!