Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganatok tapasztalatok,...

Agydaganatok tapasztalatok, lehetőségek esélyei?

Figyelt kérdés

Valakinek esetleg akinek ilyenje van vagy volt, vagy orvos és tud információval szolgálni, kérném annak segítségét.

Jelenleg külfödön vagyok ezért kérnék segítséget állapotom informálásáról. Kb., 2 hete rosszul lettem (szédülés,zavartsàg,170/110 vérnyomàs és nem tudtam se beszélni sem írni értelmesen). Sűrgőségí 1 CT, 3 MR, 1 hét korhàz utàn haza tessékeltek, diagnózis szóban : 2 db agy tumor, minél hamarabb műtét, az egyik rossz helyen van. 5 nap múlva idegsebésszel konzultáció : 1-2 héten belül műt, biopszia majd közben. Nyugalom, nem lesz semmi gond még fiatal vagyok. ENYIT TUDTAM MEG SZÓBAN. Lehet hogy csak nekem kevés ennyi információ, ha tud kérem, tályékoztason részletesebben mi ez egyáltalán, mire számíthatok. A rossz hír is jobb mint a bizonytalanság.

A zárójelentésemben ez állt.

Az eredmények ( CT, MR, valami érfestéses, PET vizsgálat)egyértelműen szuggesztív multicentrikus gliómák.

- 4 x 3,8 x 3,6 cm corticosubcortical temporo - parietal bal oldalon pontokban meszesedésel.

- 2 x 1,6 x 1,5 cm corticosubcortical frontal jobb oldalon meszesedés nélkül.

Bár mindekettő viselkedésükben enyhén eltérnek nagy fokban valószinűníthető anaplasztikus asztocitómák esetleg anaplasztikus oligodendrogliomák.

Ebben kérnem szakvéleményét, bár tudom hogy pontosan csak biopsziával után lehet mondani mégis mennyire biztosak ezek a lehetőségek ( asztrocitoma,stb..., és mit jelent az hogy szuggesztív?), és mellesleg 30 éve inzulinos cukros vagyok, ez befolyásol valamit?

Most hagytam abba a fortecortin szedését, jelenleg csak levetiracetam- ot 2 x 500 mg.

Előre is köszönöm tályékoztatását!


2015. febr. 16. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szakvéleményt itt nem tudunk adni, ezen az oldalon általában laikusak válaszolgatnak.

Én is csak a neten található cikket tudom bemásolni, és természetesen jobbulást kívánok!

[link]

2015. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!