Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért javasolták ezt az...

Miért javasolták ezt az orvosok? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt félrediagnosztizáltak egy immunbetegséget nálam. Mai napig nem értem hogy lehetséges, egyik orvos szerint volt csak kérdőjeles, másik orvos azt mondta teljesen egészséges vagyok. De ez csak háttér sztori. Medrol-t kellett szednem. Olvastam az immunbetegségekről és úgy láttam majdnem mindre szteroid a kezelés. Meg hogy a medrol is szteroid. De amikor megkérdeztem az orvost hogy járhatok e edzeni azt mondta semmilyen megerőltető mozgást nem szabad. Gyógytesire sem engedett az iskola orvos. De ez hogy lehetséges? Most csak példaként jutott eszembe de ha a nem tisztességesen cselekvő sportolók szteroidoznak és amellé gyúrnak,úsznak satöbbi, akkor hogy lehet hogy szteroid miatt nem engedték hogy tulajdonképpen testmozgást végezzek?

2015. febr. 20. 04:51
 1/4 A kérdező kommentje:
elfelejtettem hozzá tenni: a papíromon az állt hogy "feltételezett autoimmun"
2015. febr. 20. 04:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Az immunbetegségekre szedett KORTIKOSZTEROID teljesen másfajta hormon, mint a sportolók egy része által szedett ANABOLIKUS SZTEROID. Teljesen más hatásai vannak a kettőnek.
2015. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, két külön szteroidfajtáról beszélünk, a betegségre adott Medrol nem egyezik meg azzal, amit a sportolók doppingszernek használnak.
2015. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen egy ismerősömnek szintén autoimmun betegségre kellett szednie Medrolt és ő is edzegetett mellette és leállította az orvos. Aztán végül teljesen el is kellett hagynia a Medrolt mert a szemében ödéma keletkezett a tartós Medrol szedéstől és kapott helyette más gyógyszert, akkor az ödéma is felszívódott.


Sőt én is évente egy két alkalommal kell, hogy végig csináljak két hetes Medrol lökést mert légúti allergiám van és ha az allergiát keltő anyag bejut a tüdőmbe, akkor csak a Medrol lökéssel tudom rendbe tenni magam.


Azt gondolom, mindenki tudja aki szedi, hogy nem szabad egyben azonnal elhagyni a szedését, amikor valami oknál fogva meg kell szakítani, csak ha mindig felezzük a korábbi adagot és egy pár napig azt szedjük, aztán megint felezzük és a végén már el lehet hagyni, ha a szedés oka megszűnt, persze az autoimmun betegségnél nem lehet elhagyni, csak ha az orvos mást ad helyette.

2016. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!