Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy AMD Phenom II 955-ös...

Egy AMD Phenom II 955-ös processzorom van. A problémám az, hogy nagyon melegszik ha folyamatosan 100%-on megy. Azt javasolták vegyem lejjebb a cpu áramellátás nagyságát. Eredetileg 1.3500-on van. Meddig vehetem lejjebb, hogy ne lássam kárát?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 23:09
 1/6 Panda Péter ***** válasza:
75%
ha leveszed a feszt, destabilizálódhat a rendszer. inkább egy normális hűtőt szerezz rá, meg kicsit kapd rendbe a gépházad szellőzését.
2012. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:

+1

Inkább vegyél értelmes CPU hűtőt, meg optimalizáld a házban a légáramlást is.

2012. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ilyen procim van és ilyen hűtőt vettem rá.


[link]


nagyon jó és csendes

2012. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alap órajelet nem célszerű levenni, pont amiatt mit már említettek, instabil lesz a rendszer. Gondolom a gyári hűtő van rajta. Lehet, hogy ez még nem is lenne akkora gond, hogyha a gépháznak nincs megfelelő szellőzése, akkor akármilyen hűtőt tehetsz a procira, csak a forró levegőt fogja bent keringtetni. Nem írtad, milyen a gépház, de ha valami régi, nem túl értékes darab, akkor maszekban vághatsz rá venti helyet, akár oldalra, vagy a tetejére (persze ez gépház függő), csak megfelelő szerszám kell hozzá (pl. egy dremel mikrogép), meg egy kis kézügyesség.
2012. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

"Alap órajelet nem célszerű levenni, pont amiatt mit már említettek, instabil lesz a rendszer."


Azért ilyet ne írjunk már, akkor nem lehetne underclockolni egy procit. Sok kétmagos AMD-t járattak pl. 1GHz-en csak halk HTPC gépekben. De ott a kisebb feszültség sem akadály, viszont ugyan azon órajelen már igen.

2012. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azért ilyet ne írjunk már, akkor nem lehetne underclockolni egy procit. Sok kétmagos AMD-t járattak pl. 1GHz-en csak halk HTPC gépekben. De ott a kisebb feszültség sem akadály, viszont ugyan azon órajelen már igen."

... alulfeszelést nemigen szoktak stock órajelen végezni, mivel nem éri meg. Az meg nem tudom hogy jön ide, hogy az 1ghz-s 2 magos processzorokat teszemazt 0.9 V-on járatják, teljesen irreleváns az adott kérdésben.

2012. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!