Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hormonzavarra mi a megoldás?

Hormonzavarra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász elküldött az endokrinológiára hirsutizmus gyanújával mert mindenhol erős a szőrzetem és borotválkozás után 1 nappal már vissza is nő, aztán rákerestem, hogy milyen problémák lehetnek még amiket az endokrinológián is meg tudnak nézni és sokra fény derült. Nagyon erős izzadásom van főleg nyáron, de télen is fokozottabb az átlagosnál és a testem minden területén jelen van, illetve erős menstruációs görcseim szoktak lenni. Fogamzásgátlót szeretnék szedni a közeljövőben és az lenne a kérdésem, hogy ha kiderül, hogy hormonproblémáim vannak, tudnak olyan fogamzásgátló tablettát adni ami rendbe hozná a hormonjaimat? Hogy működik a hormonzavar helyrehozása? Befolyásolja a teherbeesés esélyét a hormonzavar, illetve? És ha adnak tablettát ami szabályozza a hormonjaimat, az hatással lesz a fogamzóképességemre(azon túl, hogy nyilván a gyógyszer szedése alatt nem esek teherbe)? A hüvelyi ultrahang szerint nincs baj a petefészkemmel és a méhemmel sem, a nőgyógyász nem talált semmi problémát, a hasi ultrahang szerint is rendben vagyok. A problémáim kb 10 éves korom óta jelen vannak, a menzesz első megjelenésétől kezdve. A vérzésem normális. Köszönöm a választ! 21/L

2015. febr. 27. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló semmi esetre se teszi rendbe a hormonjaidat, hanem leállítja a természetes műkődést.
2015. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fog,gátlót felejtsd el
2015. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az, h felejtsem el?
2015. febr. 27. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlók általában csökkentik a magas férfihormon szintet, főleg azok a tabletták, amelyek ún. antiandrogén hatásúak. Csökkentik a szőrösödést és a pattanásokat is.

Azonban a fogamzásgátló nem teszi helyre a hormonokat. Egyszerűen úgy működik, hogy a saját ciklust leállítja, plusz blokkolja azokat a receptorokat, amikre a férfi hormonok hatnak.

Ha abbahagyod, vissza fognak térni a tünetek. És sajnos fennáll az a veszély, hogy a problémák még fokozottabban térnek vissza (mondjuk nem csak szőrös leszel, hanem durván pattanásos leszel).

2015. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor csak tudnak olyan fogamzásgátlót adni ami rendbe hozza a tüneteimet. De ha hormonzavarom van az befolyásolja a teherbeesést?
2015. febr. 27. 18:23
 7/9 A kérdező kommentje:
12.-én megyek endokrinológiára csak addig megőrülök, ezért lenne jó ha valaki tudna válaszolni.
2015. febr. 27. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:

tessék, ott van az első válaszoló cikke, azt olvasd el.

+ keress rá, hogy hormone disruptors, ha tudsz angolul, és tanulj.

2015. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az én problémám nem csak a fokozott szőrnövekedésből áll, így nem hinném, hogy egy egyszerű tea segítene rajtam. Oké, utánanézek, köszi :)
2015. febr. 27. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!