Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fokozott nyáktermelés a tüdőben?

Fokozott nyáktermelés a tüdőben?

Figyelt kérdés

Évek óta van már, úgy érzem a hörgőcskéim mindig tele vannak, de most legutóbb amikor megfáztam rosszabb lett. Már egy hónap eltelt, de még mindig köhögök. Az állandó torokköszörülés már másoknak is feltűnt. Emellett a megfázás óta nehézlégzésem van, már akkor kapkodom a levegőt, ha a lakásban takarítok. Ha az utcán sétálunk és beszélgetek, akkor is úgy érzem, nem jutok elég oxigénhez. A slájmot nem tudom felköhögni.

Tüdőszűrőn voltam, azt mondták minden rendben, nem látszik rajta semmi. A háziorvos ezzel elintézettnek látja a problémát. Majd visszamegyek, ha még 1-2 hét múlva sem javul, talán elküld más vizsgálatra, de addig gondoltam, megkérdezlek titeket is, hátha olvassa olyan, aki képben van.

Anyukámnál COPD-t diagnosztizáltak egy éve, de nagyon erős dohányos volt, állítólag nem genetika okozta nála, szóval elméletileg nem öröklődhetett nálam.


Érdemes elmenni egy CT vizsgálatra? Ha nem utal be a háziorvos, akkor viszont legalább 20-25ezer forintba kerül. Az látja a hörgőbetegségeket is? Vagy az már a röntgenen is kiderült volna?



2015. márc. 15. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Krónikus hörghurut és aszthma is lehet. Nekem is ez van, de sajnos dohányzom.
2015. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!