Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartós betegként, rendszeres...

Chone kérdése:

Tartós betegként, rendszeres gyógyszerszedőként milyen kedvezményekben részesülhetek Angliában?

Figyelt kérdés

2001 óta epilepsziás vagyok és rendszeresen szedek gyógyszert. Érdeklődnék a témában járatosaktól, hogy milyen támogatásokat kaphatok. Olcsóbb vagy ingyen gyógyszer stb.


Igen, hallottam Medical Exemption Certificateről, hogy ezzel ingyenes lesz a gyógyszerem, és minden gyógyszer amit ezzel veszek, de ennek alapkövetelménye, hogy kapjak Child Tax Creditet és Working Tax Creditet is.


Mivel nincs gyerekem, csak a barátnőmmel költözünk majd ki, így érdekel a véleményetek.


Bocsánat, ha rossz témába raktam.


Sziasztok!



2015. márc. 17. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz témába raktad, hanem rossz oldalon teszed fel a kérdést. Ezt nem angol oldalakon kellene megtudakolnod?
2015. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételt, a következő lépés az lesz, ha itt nem találok választ.
2015. márc. 17. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem bunkóságból írtam, de itt meglehetősen kevesen tudnak szerintem érdemben válaszolni a kérésedre.
2015. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt találsz információt: [link]
2015. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az olvasott alapján, ha nekem epilepsziám van, akkor jogosult vagyok a medical exemption certificate-re?
2015. márc. 18. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen egyfajta görcsoldó kezelésre /gyógyszerezésre/ szorulsz, akkor igen. Én a helyedben írnék nekik egy levelet a pontos diagnózissal és a szedett gyógyszer nevével, hogy jogosult vagyok-e rá.

NHS Help With Health Costs

Medical Exemption

Bridge House

152 Pilgrim Street

Newcastle Upon Tyne

NE1 6SN

2015. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!