Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kalauzok/jegyvizsgálók!...

Kalauzok/jegyvizsgálók! Milyen a hivatásotok, hogy tetszik nektek, mekkora a havi nettó fizetés és milyen kedvezményekben, juttatásokban részesültök? Hol jobb dolgozni, MÁV-nál vagy GYSEV-nél?

Figyelt kérdés

2012. dec. 24. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyan nem vagyok jv. de közöttük dolgozom, így van rálátásom.

A túlnyomó többségnek tetszik amit csinál, nem munkának, hanem hivatásnak veszi. 1-1 ember akad aki annyira nem szereti, de elfogadja elven megy.

Havi nettó vezényléstől függ nekik, de nettó 130-150 közé esik jegyjutalékkal.

Kedvezmények azonosak minden MÁV munkavállalónál, arcképessel ingyen lehet utazni a máv és a gysev járatain, és 1 év után FIP igazolvánnyal nemzetköziben 50% kedvezmény, és vasutanként eltérő mennyiségben évi 1-2-3-4-x alkalommal nemzetközi szabadjegy.

A fordulószolgálatosok kapnak egyenruhát is.

Juttatás: a béren felül van VBKJ ez Választható béren kívüli juttatás. 300e az éves keret, ez bruttó összeg, tehát a juttatás adóját ránk terhelik. Így például egy 10 ezer forintos BKV bérlet 12700 forinttal csökkenti a kereted. Ezen felül negyedévente 15 eFt erzsébet utalvány.


Fizetésben, juttatásokban és nem ritkán munkakörülményekben is messzemenőkig a MÁV a jobb. De első kettőben mindig.

2012. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

A fiam 30 éve nemzetközi vezető jegyvizsgáló a MÁV-nál.

Holnap reggel jön haza, akkor majd válaszol arra, hogy milyen a hivatása.

Amit tudok:

A havi nettó fizetés 100-120.000.- Ft havonta,

A szabadjegyen kívül semmilyen más juttatás már nincs. A családtagoktól pedig meg akarják vonni. Illetve időnként kapunk ásványvizet.

A műszakpótlékot idén csökkentették 10 %-al, jövőre még másik pótlékokat is csökkentenek, vagy megvonnak.

A szolgálati beosztás elég rapszodikus. Van, amikor egész héten menni kell, a legkülönbözőbb időpontokban, de van, amikor két-három nap szabad.

Egyenruhát ugyan adnak, de azt sem rendszeresen, és nem mindig azt, ami legjobban kellene.

2012. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót kiegészítve: Ásványvizet nem a család kap (vicces lenne) hanem a munkavállaló jegyvizsgálóknál téli időszakban 1x1 liter nyári időszakban 2x1 liter jár, minden szolgálatba lépéskor.


A fizetés eléggé eltérő, bár egy nvjv esetében a 100e nettó szerintem kevés, bár kérdés jegyjutalékkal értendő-e?

A jegyjutalék nagyban függ attól ki milyen vonalakon és vonatokon jár, és milyen aktívan dolgozik. Láttam már Br. 53 ezres jegyjutalékot is, igaz ez kirívó eset, a jellemző az 20-30e körüli.


A munkaruha ellátás eléggé akadozott az utóbbi években mert megtiltották a beszerzéseket, ami meg volt annak jórésze selejt jött. (Cipők pl.) Most jobban kapnak ruhákat de jobbára 1-2 évvel ezelőtti elmaradás.


Beosztás: alapelve, hogy 6 napig dolgozhat, így be-be csúszik az hogy végigdolgozza a hetet. De a pihenőidőnek mindig meg kell lennie.

2012. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30 év után is csak szaros 100-120 ezer a fizetés? Az sztem tévedés lesz. Azért ennyire nem lehet szar a helyzet, mert ez már nagyon durva lenne.
2012. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gomzoli ***** válasza:
43%

"30 éve nemzetközi vezető jegyvizsgáló a MÁV-nál.

A havi nettó fizetés 100-120.000.- Ft havonta, "


Ezt így, ebben a formában kissé nehéz elhinni. Akkor mennyit kereshet egy olyan kis egyszerű mezei jegyvizsgáló, aki:

-nem "nemzetközi"

-pláne nem 30 éve

-nem "vezető jegyvizsgáló"

2012. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gomzoli ***** válasza:
57%
Különben a "nénike" elég tájékozott lehet korához képest, nem sok 70 év körüli lehet ezen az oldalon... (ha a fia 30 éve jegyvizsgáló, és anno 18 évesen kezdett, akkor az említett fiúgyermek kb. 48 éves. Ha a kedves kommentelő anyuka akkoriban kb. 22 évesen szülte őt, akkor most pont 70.) Ez persze nem misztifikál semmit, egy 70 éves is képes lehet ilyen oldalakon kommentelni, sőt, még akár a fia fizetéséről is jól lehet tájékoztatva. Legyen az én hibám, de én akkor sem hiszem ezt el.
2012. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
gomzoli: Én sem hiszem. A 2. válaszoló nagyon szeretheti vmi miatt a MÁV-ot, ezért irhatott ilyen negatív festéssel. Az 1. válaszoló valószínűleg vasutas, neki hiszek!
2012. dec. 25. 16:36
 8/12 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Tényleg a MÁV jobb? Úgy tudtam, a GYSEV több kedvezményt biztosít a munkásainak. Pl. míg a MÁV már inkább eladja a szolgálati lakásokat, a GYSEV-nél még most is lehet igyényelni.
2012. dec. 25. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak higgy, korrektül leírta a dolgokat. Jutalék szempontjából nagyon nem mindegy, merre jársz. Össze se lehet hasonlítani egy elővárosi vonalat, egy vidéki kis vonallal.

Sajnos az emberek csak annyit látnak, hogy "na itt van ez a hülye, sötét kalauz". Nem látnak a dolgok mögé, fogalmuk sincs, mennyi mindent kell megtanulni, mennyi vizsgán kell keresztül menni...

2012. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kérdezni szeretném,hol lehet jelentkezni jegyvizsgálónak?
2013. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!