Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mint költségtérítéses diák...

Mint költségtérítéses diák milyen kedvezményekben részesülhetek vállalkozóként?

Figyelt kérdés
(adók, járulékok szempontjából)
2011. jan. 18. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem az ég világon semmilyenben.


Sőt, ha nappalin vagy akkor főállást sem vállalhatsz.

2011. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

sőt egyenesen törvénybe ütközik ha bármilyen munkát is vállalsz a suli mellett. a suli eleve fizet helyetted egy csomó dolgot még akkor is ha költségtérítésesen vagy. attól hogy te "x" összeget befizetsz a tanulmányaidra attól a te taníttatásod még nem annyiba kerül hanem a többszörösébe. úgymond te csak beszállsz a finanszírozásba.

amúgy a mi sulinkban szépen jelentgették fel a tanárok azokat akik suli mellett dolgoztak...

2011. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Levelezős diákként szerintem ettől nem kell tartanom. Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2011. jan. 18. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Levelezősként semmi kedvezményed nem lehet. Az eddigi két válaszoló elég tájékozatlan. Semmi nem tiltja, hogy nappali tagozatosként munkát vállalj, vállalkozz stb.

Sőt, ha vállalkozol nappalis diákként (teljesen mindegy hogy áll.fin. vagy költségt.), csak annyi járulékot kell fizetned, amennyi pénzt kiveszel a vállalkozásból. (Amúgy legalább a minimálbér utánit kellene)

2011. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Pedig de. Nappali tagozatos diák NEM lehet főállásban alkalmazott. Tiltja a törvény.

Ennek kapcsán vállakozása lehet, de ő maga maximum tulajdonos vagy részmunkaidős alkalmazott lehet, ügyvezető pl. nem.

2011. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig lehet nappalis főállásban, én is voltam úgy, megkérdeztem könyvelőt, nincs ilyen jogszabály, ez csak amolyan "legenda": ugyanis a munka alapjog, a tanulás szintén. Persze az, hogy ezt magadnak időben hogy oldod meg, az megint más kérdés....
2011. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet valaki egyszerre "főállásban", meg nappalis diák is. Sőt lehet valaki egyszerre vállalkozó, ügyvezető, kft tulajdonos, szövetkezeti tag, egyesület elnöke. Amíg valamelyik szervezet a saját szabályozásában nem határozza meg az összeférhetetlenséget, simán. Törvényi szinten ez nincs szabályozva.
2011. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!