Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autoimmun pajzsmirigy betegség...

Autoimmun pajzsmirigy betegség esetén nőhet a pajzsmirigy?

Figyelt kérdés
Szedek Tiroxint keveset, de mostanában nem jól vagyok(torokban szoruló érzés, ugyanez a szívem tájékán), de most már én látom, hogy megnőtt a pajzsmirigyem. Előfordulhat ez ezen betegség kapcsán(még ha tudom, nem épp pozitív irányú)?

#betegség #pajzsmirigy #autoimmun pajzsmirigy betegség
2015. márc. 17. 22:37
 1/3 anonim válasza:

"A pajzsmirigy hormonok túlzott vagy elégtelen mennyiségű termelődése jellegzetes anyagcsere elváltozásokhoz vezethet. Gyakori közös tünet a golyva (pajzsmirigy duzzanat).


Hipertireózis


A pajzsmirigy túlműködését értjük ez alatt, mely fokozott hormon felszabadulással jár. Leggyakoribb oka a Graves-Basedow kór. Ez egy autoimmun betegség, a vérben pajzsmirigy stimuláló antitestek jelennek meg (TSH receptor elleni AT=TRAK). Nagyobb arányban alakul ki nőkben, mint férfiakban. Emellett nagy mennyiségű jódbevitel vagy bizonyos gyógyszerek vezethetnek hipertireózishoz." [link]

2015. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem alultermelés van. Azért szedem a Tiroxint:(
2015. márc. 18. 15:53
 3/3 A kérdező kommentje:
De végülis az első mondat oké. Köszönöm
2015. márc. 18. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!