Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkori ekcéma mitől...

Felnőttkori ekcéma mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata felnőtt kori ekcémával kapcsolatban? Ez mitől alakul ki? Mert pár napja mondta nekem a bőrgyógyász hogy ekcémám van. És ez miért a kiálló szemölcsös anyajegyem körül jött ki? azért mert hajlatnak számít? mondjuk az orrom is olyan pont olyan hajlatnak számító résznél, meg a fejbőröm is olyan mintha koszmó lenne, sárga száraz bőrhámlások jönnek le, ez nem sima korpa, leginkább a pajeszom és a fül hajas bőrnél. Kaptam kénes sampont, a nyakamhoz orromhoz meg szteroidos kikavart krémet, hogy minél hamarabb lejöjjön a gyulladás aztán leszedik a szemölcsöt. Ebből ki lehet gyógyulni vagy csak tüneti kezelés van? Köszi. 28/N
2015. márc. 19. 16:43
 1/1 anonim válasza:

Több oka is lehet. Míg én édesapámtól örököltem, addig anyukámnak anno egy dezodor váltotta ki allergiás reakcióként- ami neki idôvel elmúlt, az nekem és apukámnak mai napig van. A hajlat nem mérvadó, hiszen van, akinek hajlatokban jelentkezik inkább, de vannak szerencsétlenebbek, akiknek az egész arcuk tele van vele. Az, hogy kigyógyulsz-e belôle, kérdéses. A most kapott szteroidos krémed viszomylag hamar fogja enyhíteni a tüneteid, viszont én a helyedben utána is odafigyelnék. Egy allergiateszt sem ártana,hiszen azzal megtudod mire vagy érzékenyebb. Nekem sokat segített, hogy kizártam azokat az anyagokat, ételeket, amikre fokozottabban vagyok allergiás, mindemellett pedig illat-és színanyagmentes, fôként természetes kozmetikumokat használok. Fontos a bôröd hidratálása, amihez tudom ajánlani a babe, illetve a sebamed termékeket, nekem ezek váltak be a legjobban. Ekcéma kenôcsök közül pedig az alkcema nagyon jó. De ezeket leginkább a bôröd válogatja,de kísérletezések után meglehet találni a megfelelôeket. :) Remélem tudtam segíteni. Szurkolok azért, hogy ne hosszútávú legyen a bôrbetegséged!

Jobbulást!

2015. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!