Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 25 éves vagyok, és sajnos...

Monyy kérdése:

25 éves vagyok, és sajnos több éve chron beteg. Már műtétem is volt. Két napja gyomorvérzésem volt és sajnos most vizsgálják honnét származhat. Kérdésem: ha a széklet fekete az a vér csak a gyomorból jöhet vagy a belekből is?

Figyelt kérdés
Ha a bélből jön az elvileg nincs megemésztve. Az piros lenne nem? Izgulok, nehogy műteni kelljen megint. Az igaz, hogy előtte pár nappal Algopiryint és fájdalomcsillapítókat szedtem.
2015. márc. 26. 06:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Fekete széklet: nyelőcső, gyomor, vékonybél.

Piros vér a székletben: vastagbél, végbél.

2015. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Gyomorból és vékonybélből jöhet, ha vérzés az oka,de lehet pl vaspótlás miatt is.

Csak megláttam a kérdésedet,és ajánlani szeretnék valamit. Nem tudom, hogy kezelésnél szóba jött-e, orvosod ajánlotta-e az IBD tápszeres kezelést (Nestlé termék, támogatás van már rajta).

Mi előszőr külföldről szállítattuk be, amíg nem volt rajta támogatás, iszonyú drága volt. Mióta felírja az orvos, jó az ára.

Mi ezt használjuk mindig, amikor fellángol a remisszióból a betegség lányomnál. Biztos egyéni is a dolog, de nála nagyon hasznos, olyan folyamatokat fordított vissza, hogy előző évben megúszott műtétet is ennek segítségével. Nem tudom, hogy alkalmazzák-e mmás orvosok is így ezt a kezelést, de szülőként tudom, hogy ez segít.

A mi orvosunk úgy javasolta, hogy 4-6 hét kizárólagos tápszer (gyerektápszer ízű, nem finom, de kibírható), és utána lehet bevezetni újra lassan, diétás ételeket, mellette pedig reggel és este pedig egy-egy pohár még ebből a tápszerből pár hétig, vagy a tünetek elmúltáig.

Egy évben kb 1-2-szer kell ilyen kúrát végigcsinálnia. Semmi mellékhatása nincs a szervezetre, mi ezért választottuk a szteroid kezelés helyett. Kb 2 hét után mindig javulás látható az uhangon és vérképben, és közérzetében is.

Egyetlen hátránya, hogy ki kell bírni, hogy pár hétig semmit nem lehet enni mellette. De mindenképpen megéri. Én nagyon tudom ajánlani, hogy érdemes orvosnál erre rákérdezni.

Jobbulást kívánok!

2015. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!