Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom van? Senki nem hisz...

Mi bajom van? Senki nem hisz nekem, félek, meghalok.

Figyelt kérdés

Amint néhány kérdésemben már írtam, novemberben kezdödött, azzal a panasszal, hogy beszúr a szivem (mell alatti csontnál)! Nem tulajdonítottam neki nagy jelentõssèget, mondván a fáradtságtól, kimerültségtöl lehet... Volt két nap februárban, amikor elég húzós napokon voltam túl, akkor naponta rengetegszer beszúrt, nem is tudom hogyan éltem túl. A panaszok enyhültek, egészen mostanáig. Volt egy hörghurutom, köptem a zöldet rendesen. Közben persze izomlázam is volt, ami fokozta a tüneteket. Mostanra mindkettö elmúlt, viszont már mindenem fáj! A hátam, a hasam, a mellkasom, az oldalam... néha a derekam is. Mintha böfögni is sürübben kellene. Elmemtem vérvételre, sehol egy csillag, minden értékem jó, a vaskötökapacitás lett egy picit magas. A panaszaim nem szünnek meg, állandósultak, folyamatosak. Két hete bögök, félek, nem akarok meghalni. A szüleim (anya, nagymama) azt mondják depresszió, s már elöre röhögnek, hogy majd jól begyógyszereznek. Èn nem zárom ki, hogy ez pszichoszomatikus lenne, de könyörgöm, csak én érzem, hogy FÁJ! Hétfön megyek a háziorvoshoz csak félek késö lesz... Ja és a gyomorkorgásomat meg sem említettem, ami persze a lassan három heti idegeskedéstöl is lehet.

Nyugtassatok meg egy kicsit, most sem tudok aludni...

18/L



2015. márc. 28. 01:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm ilyen ideges típus meg böfögős valami keserű vizet iszik állandóan, állítólag jó neki. Szénsavasak meg ilyenek meg ki vannak nála zárva, attól kellemetlenül van.
2015. márc. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%

Nem kell félned, ha a vérkép jó, akkor életmód változtatás kell. Több ok is kiválthat stresszes állapotot, de ennek elkerülése érdekében tedd az alábbiakat:

- Ha még nem sportolsz semmit, akkor sportolj. Ajánlom a napi 15-20 perc futást. Nem sok, de elég egy kis felpezsdüléshez a testnek, idővel növeled az időt és a távot.

- Tartsál méregtelenítő kúrát. Igyál sok sok vizet, 2 liter / nap körül, ha lehet tegyél bele igazi citromnak a levét. Egyél gyümölcsöt, vitaminokat.

Ezután teljesen tünetmentes leszel, +stresszmentes is :)

Szóval no para, nem fogsz meghalni, nekem is szokott lenni, de aztán azt csinálom amit leírtam, és addig semmi ilyesmi amig ismét nem kezdek el punnyadni és egészségtelen vackokat zabálni :D

2015. márc. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
nem sportolok semmit. lehet tartáshiba és kisugárzik a gerincemröl??? nagyon kétségbe vagyok esve...
2015. márc. 28. 02:25
 4/31 anonim válasza:

nem fogsz meghalni ne aggódj ezen, ha ezen gondolkozol, nem lesz jobb, az csak rontani tud a dolgokon (meghalni attól sem fogsz, csak akármi is van az kellemetlenebb lesz)

elég gyér az ellátás mo-n, ezt tapasztaltam én is, de hidd el a halálos dolgokat szűrik rendesen, ha a vérvételed rendben volt, nincs okod aggódni, akármi is van nem napokon vagy heteken fog múlni.

nekem 2 év alatt találták meg a betegségem, én is féltem a panaszoktól nagyon, minden nap szinte rettegtem, ez is csak picit tudott segíteni, amit az előbb elmondtam, szóval tudom milyen érzés ha valami nincs rendben az ember szervezetével és senki nem hisz neki.

2015. márc. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
igyekszem megnyugodni de nagyon nehéz
2015. márc. 28. 02:28
 6/31 anonim válasza:

Én mindig azzal nyugtattam magam, és ha belegondolsz ez tényleg így van, hogy a szervezetünk okosabb nálunk. Ha hagyod, hogy tegye a dolgát, akkor általában teszi is, ha valami nem úgy működik mint kéne, akkor sem szabad azon gondolkozni, a szervezeted a lehető legoptimálisabb állapotban tartja magát akkor is, ha valami nem jól működik, az orvosok meg előbb utóbb rájönnek mi a gond, és segítenek rajta.

igazából ha félsz tőle, vagy pánikolsz tőle, vagy ilyesmi azzal sem a szervezetednek rosszabb, hanem csak neked nehezebb, mert kellemetlenebb. a szervezetünk még a legextrémebb körülmények között is tudja mit kell tennie hogy helytálljon. :)

2015. márc. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

remélem tényleg tudja mi a hézag mert jelen pillanatban is döglödik. ;)

na most picit sijerült lenyugodnom

2015. márc. 28. 02:45
 8/31 anonim ***** válasza:

Fájdalmat, görcsöket be tudsz beszélni magadnak úgy, hogy tényleg érzed is. Volt már velem is ilyen régebben. Kivizsgáltattam, nem találtak semmit. Lelki okai voltak. Elmúlt 1-2 hét alatt. Próbálj keresni olyan elfoglaltságot, ami lenyugtat, pl sport, masszázs, stb... a pánikolás általában csak tovább ront a helyzeten, és a végén tényleg agyturkászhoz kerülsz.


A mindenem fáj nem egy jellemző tünet, ez alapján nem sokat lehet mondani. Mérj egy lázat, ha komoly fertőzésed van, akkor valószínűleg lázas is vagy. Ha nincs, akkor valszeg semmi bajod. Ezen kívül elküldhetnéd a vérképedről az adatokat, hátha ki lehet bogozni valamit belőlük. Szívelhalásnál a kreatinin kinázt (CK) szokták nézni, ha jól emlékszem. Annak is egy a szívre jellemző változatát, de ennek 18 évesen vajmi kevés az esélye, maximum valami veleszületett szívbetegség okozhat szívritmus zavart, de az sem ilyen fájdalmakban jelentkezik. Talán S. pyogenes fertőzés okozhat szívizom gyulladást, de annak is jele kell, hogy legyen a vérképben, többek között a fehérvérsejt számoknál. Ha ezek normálisak, és egyébként sportnál nem vagy kimondottan fáradékony, akkor szerintem nincs mitől tartanod.

2015. márc. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Na, most még a hasam is megy... illetve nem érzem, hogy újra jönnöm kéne, de az tuti, hogy ez most szuperlágy állagú. IBS? Crohn? Colitis ulcerosa?
2015. márc. 28. 07:25
 10/31 anonim ***** válasza:
Ha szúr a szíved, akkor az általában stresszes tünet, de majd egy EKG vizsgálat kimutatja, szerintem azt, hogy semmi a baja a szivednek. A többi panasz lehet savtúltengéstől, ami az idegességtől van.
2015. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!