Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sajnos 5 eve van szorongas,...

Sajnos 5 eve van szorongas, panikbetegseg, magasvernyomas, stressz, idegesseg, szedules stb. Volt olyan aki kigyogyult ebbol, gyogyszerrel vagy a nelkul? Megkeseriti a mindennapjaimat.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 08:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem pszichés köhögésem szokott lenni ha feszültségtől felrobbanni akaró emberek vannak a közelemben. Például mostanában a boltban, ahol az eladók dühösek a vasárnapi boltbezárás miatt. De az egész országban is például a brókerbotrány okozta társadalmi feszültség miatt.

---

Nekem egyetlen módszer vált be: A kiváltó ok megszüntetése.

Ez történhet idehaza a természetben való tartózkodással.

Illetve történhet egy kiegyensúlyozott országba történő kimenéssel. Például Ausztria területén sehol és semmilyen élethelyzetben nem jön elő a pszichés köhögésem.

Esetleg van még egy harmadik "gyógymód" is nekem, de azt nem könnyű egész nap alkalmazni. Ha nem hagyom hogy a másokat megbetegítők uralkodjanak felettem. Például ha a társasházba úgy jön be valaki hogy hozzá képest régen a téeszcsé istállók marhái is civilizáltabban közlekedtek, és én meg szókimondóan lecseszem amiért úgy vagdalja az ajtót hogy szinte kiesik tokostól, az is egy csapásra gátat vet a köhögési ingernek.

A YouTube-on Barnai Roberto tart előadásokat a betegségek lelki okairól. Ő is ahogy más is a kiváltó okok megszüntetését javasolja. Illetve első lépés a pontos kiváltó okok megtalálása. Gyanítom hogy nálad is a társadalmi feszültségek, illetve mások feszültsége a kiváltó ok. De lehet munkahelyi vagy iskolai stressz is.

---

Nagyon régen nyugtató teakeveréket ittam, de mostanában nem próbáltam a hatását a leírt problémákra. De káros mellékhatása nincs az ilyen gyógynövényeknek.

---

Egy tréfás hasonlattal élve, azt gondoljuk hogy mi megyünk a forgalommal szemben az autópályán és hogy a többiek mennek szabályosan. De ez jelen esetben nem így van. Hanem mi megyünk szabályosan. Az igaz hogy érzékenyek vagyunk a feszültségekre. De valójában nem minket kellene kezelni valami betegség miatt. Hanem például ha a bolt alkalmazottait elküldenék egy 50-100 km-es kerékpározási fordulóra, utána a kiadott dühükkel már nem okoznának köhögési ingert. Ezt teszik az emberek például Bécsben is, Bécs utcáin rengetegen görkorcsolyáznak vagy kerékpároznak, akár 70 évest is lehet látni. Jobb mint ha hazavinnék esetleges dühüket, majd még a háziállatok fejvesztve menekülnének előlük mert még ők is megérzik az ilyet. Tudok az utóbbira is példát.

2015. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!