Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A referenciaértékeken belüli...

A referenciaértékeken belüli TSH érték ellenére lehet hipotireózisom (pajzsmirigy alulműködés)? (20/N)

Figyelt kérdés
A családom kimondottan hízékony, ezzel nekem is problémám van, ugyanakkor az anyai vérvonalon gyakori volt a pajzsmirigy alulműködés is. Egy ideje egyre rosszabb az étvágyam, jóval kevesebbet eszem, heti 3-szor, vagy 4-szer igyekszem sportolni mégis hízom, ezen kívül szinte állandóan fázom, a végtagjaim hidegek, a vérnyomásom alacsony, hullik a hajam, száraz a bőröm. Mivel a TSH szint nem mutat elváltozást, nem utalt be a háziorvos endokrinológiára. Mi a legjobb, amit ilyen esetben tehetek?

2015. ápr. 7. 13:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy nem kell senkinek leírnia, hogy a TSH az agyalapi mirigyben termelődik, és nem az a pajzsmirigy hormonja, hanem a tiroxin és a trijód-tironin, tisztában vagyok vele. A Kérdés sokkal inkább arra irányulna, hogy elvileg megfelelő értékek mellett megjelenhetnek-e ezek a tünetek, illetve hasonlót mi okozhat, ha valakinek van vele tapasztalat.
2015. ápr. 7. 14:39
 2/5 anonim válasza:
Mennyi a TSH-d?
2015. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2,5 mIU/l
2015. ápr. 7. 22:10
 4/5 anonim válasza:

2-es vagyok. 10 éve van alulműködésem, gyógyszert szedek. Én már ennyi idő alatt kitapasztaltam, hogy hiába van referencia érték, ha aszerint szedném a gyógyszert, bajban lennék. Nekem a 2,5-es TSH a határ, felette már jönnek elő a tüneteim, jönnek a kilók is, hiába elvileg még jó az érték. 10 éve 4,9-es TSH-ra kezdtem szedni a gyógyszert.

Nekem az állandó fázás, a hideg végtagok, alacsony vérnyomás, száraz bőr gyerekkorom óta megvan (pedig akkor még sehol sem volt az alulműködés), azt nem feltétlen kötném össze a pajzsmiriggyel.

Ha megnyugtat, menj el egy magánlaborba T3, T4 szintet is nézetni (tudtommal erre a háziorvos nem küldhet el, csak a szakorvos, de magánban megcsinálják), aztán nyugodj meg, és hidd el, nem vagy beteg! :)

Egyébként szerintem a felsorolt tüneteid lehetnek mástól is (vashiány), de az is lehet, hogy te ilyen tipus vagy. A hajhullás meg lehet egyszerűen csak vitaminhiány is, főleg, hogy itt a tavasz.

2015. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Leginkább a végére szeretnék járni a dolognak, mert a háziorvos ezekből a tünetekből gondolta, hogy esetleg nem klappol valami, de majd kitalálom, mi legyen vele.
2015. ápr. 8. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!