Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez csak egy egyszerű torokgyul...

Ez csak egy egyszerű torokgyulladás lenne? (képpel)

Figyelt kérdés

Reggel torokfájással ébredtem,alig tudok nyelni.Belenéztem a torkomban,elég pirosnak látom.A manduláim nem fájnak.Csináltam egy képet,nézzétek meg,mi a véleményetek?Ezzel a torokkal el kell menni orvoshoz?

[link]



2015. ápr. 14. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Gargalizálj sós vízzel napi 3-szor, ha nincs lázad és egyéb más tüneted, akkor még felesleges gyógyszert szedni. Igyál sok folyadékot és szopogass torokfertőtlenítőt.
2015. ápr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs lázam,és már gargalizáltam.Megint néztem a torkom,nagyon piros és a hátsó garatfalon hólyagok vannak.Lehet,hogy menni kéne orvoshoz?
2015. ápr. 14. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:

+ egyenletesen elosztva a nap során 10 g c-vitamin, 10 000 NE d3 vitamin, minimum amíg a betegség tart.


C-vitaminból 3-5-10 grammot egyébként is lehetne fogyasztani, d-vitamin akkor kell, ha a vérszintje lecsökken. Most ezt vagy méri az ember mert okos (én nem), jön a napsütés én lazítok a pótláson, nyáron nem kell túladagolni, elég a napozás természetesen.

2015. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! De annyira fáj a torkom,hogy a nyálam is alig tudom lenyelni!Öltözök és megyek az orvoshoz,kihagyom a háziorvost,kértem időpontot a fül-orr-gégészetre.
2015. ápr. 14. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ne nagyon antibiotikumozzanak be, mert a következő ilyen kérdést meg te fogod kiírni, de ne így legyen :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__6766552..

2015. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy antibiotikumot fognak felírni.Biztos ecsetelni fogják a torkom.Túl hideg vizet ittam tegnap,attól gyulladhatott be.Lehet,elég volna a gargalizálás is.De szerintem jobb ha megvizsgálnak.A gégém is érzékeny,köhécselek.Nem árt ha megtükrözik.
2015. ápr. 14. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!