Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem használnak neki a...

Miért nem használnak neki a gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Anyukámnak szeretnék segíteni, de már nem tudom, mivel. 62 éves, még dolgozik, fiatalos külsejű, aktív, de gyakran betegeskedik, könnyen megfázós fajta, és az utóbbi 1-2 évben már minden megfázás szövődménnyel jár. Egy kis náthából rögtön torokgyulladás, hörghurut, tüdőgyulladás lesz, vagy rámegy az ízületekre, napról napra csak rosszabbodik az állapota, 3-4 hétig is tart egy-egy betegség. A háziorvosa már rögtön a legerősebb antibiotikumot írja fel neki, mert a gyengébb nem használ, de van úgy, hogy két dobozzal is be kell szednie, és még akkor sincs jól. Már nagyon sok mindent kipróbált immunrendszererősítésre, de nem használ semmi. Csak magát idegesíti, amikor beteg, hogy nem használ semmi, nem javul, teljesen belefárad egy-egy ilyen betegségbe. Az orvos nem csinál semmit, csak a gyógyszereket írja fel. Én meg itthon aggódom, most is beteg, már két hete, túl van az antibiotikum kúrán, most normaflort szed, mert a gyomra kikészült, étvágya nincs, közérzete gyenge, háta majd be szakad, nincs jól, mivel tudok neki segíteni?

2015. ápr. 24. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ötletem, de hogy orvost kell váltani, az biztos. Ismerőseid körében érdeklődj, de akár az interneten is, kinek van lelkiismeretes, nagy tudású háziorvosa, akinek vannak ötletei, aki elküldi vizsgálatokra. Laborban már volt? Amúgy két betegség között nem depressziós?
2015. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idősebb korban szerintem mindenkinél tvább tart a meghűlés, nátha, influenza és gyakorbb a szvődmény is.

Talán túl sok antibiotikumot is szed, nemcsak akkor amikor szövődménye lesz, hanem egyből írja az orvos.

Lehet vitaminokat kellene szednie, többet mozogni friss levegőn, több folyadékot inni.

2015. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor volt az influenzajárvány, akkor a TV-ben mondta egy orvos, hogy a betegségidő kitolódott 1 hétről, sok esetben jellemző akár a 2-3 hétig elhúzódó influenza, és rengeteg a szövődmény, arcüreggyulladás, hörghurut, tüdőgyulladás.

Talán a vírusok is megerősödtek a sok antibiotikum miatt, vagy ki tudja.

2015. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!