Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Mi baja lehet a 7 éves...

SOS! Mi baja lehet a 7 éves húgomnak? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Tegnap egész nap folyamatosan hányt, konkrétan, ha egy kanál vizet adtunk neki, egy pohárral hányt ki. Ez non-stop ment. Láza is volt, méghozzá 39.2. A hasa fáj, és hasmenése is van. Ma az egész napot végig aludta, nagyon erőtlen, a láza lejjebb ment. Ma már nem hányt, csak maximum 3-szor, viszont folyamatosan alszik, és fáradt. A kórházba, amit ajánlottak nem visszük... ( tapasztalat.) Azt az egyet mondták, mivel ferőző osztályra kellene vinni... Adunk neki folyadékot, B6-ot és Normolyt port. Nagyon aggódok érte, kérlek, ha valaki tud valamit segítsen! :(

2015. ápr. 25. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Orvosi ügyelet nincs? Háziorvos?

Akkor is kórházba vinném, mielőtt kiszárad.

2015. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálok, hogy nem viszitek kórházba, várjátok meg, amíg teljesen kiszárad, már nem sok idő a leírásod alapján.
2015. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez valószínűleg a hányós-hasmenéses vírus. Ha már lejjebb ment a láza és kevesebbet hány, akkor lassanként kell itatni, egyszerre csak 1-2 kortyot, esetleg szívószállal, de mindenesetre gyakran, hogy ne száradjon ki.
2015. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősünk, az orvosasszisztens azt mondta, hogy abba a kórházba tényleg ne vigyük. Adjuk neki a vizet, stb. Most egyenlőre megmarad benne. Szépen lassan issza is, a gyógyszert is beveszi. De komolyan. Az a kórház tényleg felejtős. De valószínűleg visszük egy másikba...
2015. ápr. 25. 20:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem az a tipikus hányós vírus ami szokott lenni, annál durvább. Az így rajtunk kb. 1 nap alatt végigmegy és kész... de sajnos ez nem olyan gyors... :/
2015. ápr. 25. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért ne vigyétek, megindokolta?

Kap infúziót és kész, ezen nem tudnak mit elbénázni még a világvégi legkisebb kórházban sem!

Egy 7 éves gyerek nagyon könnyen ki tud száradni, ne szórakozzatok már ilyenekkel, egy ez meg az ezt meg azt mondta.

2015. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Komolyan nem hiszem el, hogy egy gyerek életével szórakoztok. Nevetséges!
2015. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én körházba vinném. Voltam gyerek, (ki nem), voltam kiszáradva kórházban (nem amiatt voltam ott, ott száradtam ki műtét miatt, mindegy). Hidd el, nem jó emlék.

Egy 7 éves gyerek szervezete nagyon hamar felborul. Orvos kell neki.


A párom tavaly volt ilyen beteg. A doki 10 percenként 1 korty vizet engedélyezett 2 napig neki, ha nem hányja ki. Talán a 3. vagy 4. napon evett. A Daedalon az jó, segít elmulasztani a hányingert. De a hasmenésnek ki kell jönnie, arra nem szabad semmit adni-gyerekorvos tanácsa.

2015. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez nagyon szörnyű, és az életét veszélyeztetitek, hogy nem viszitek kórházba.

ha meghal, a szüleid a bíróság előtt fognak felelni ezért.

2015. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik segítettek :) Nem kellett kórházba vinni, ma már sokkal de sokkal jobban van, már jön-megy a házban és vidám :). Már húslevest is eszik! :)
2015. ápr. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!