Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hamarosan megyek vastagbéltükr...

Hamarosan megyek vastagbéltükrözésre és ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat. Valamint Colitiseseket várok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval, már tudok mindent a tükrözésről, előtte való nap nem ehetek, aznap nem is ihatok, kábítabi is fognak. Csupán tapasztalatokat szeretnék olvasni, milyen volt, éreztetek-e valamit a kábítás alatt, stb. Valószínű, hogy Colitisem vam, de pontos diagnózis csak a tükrözés után várható. Van olyan, aki kiggyógyult ebből a betegségből? Salofalkot szedek napi 3x2 szemet, emellett multivitamint nagy adagban, plusz az olajfa levél kapszula nagyon jó hatással volt a betegségemre. Szinte meggyógyultam tőle, elmúltak a tünetek is. Valakinek vannak tapasztalatai bármivel kapcsolatban a fent említettek közül? Bocsánat, ha hosszúra sikeredett. Előre is köszönöm!

2015. máj. 6. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Ha a stressz kiiktatható az életedből, akkor eltűnik a colitis is.
2015. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem már volt tükrözésem, de a colitis-ről nincsen tapasztalatom.

A tükrözés kibírható, nekem úgy csnálták, hogy nem is kértem kábítást (Dormicum injekció, ez elég erősen bekábít és a legtöbbeknél ideiglenes memóriavesztést is okoz), hanem csak kéjgázt, amivel néha a fogorvosnál is bódítanak. Nem tudom, hogy ahová te mész, ott lehet-e kéjgázos bódítást kérni.

Nekem kb 12-15 percig tartott, és volt egy rész a bélcsatornában, amin nehezen tudta átnyomni a szkópot, mert szűkület volt a belemen (valószínű egy régebbi műtét miatt.) Amikor ott próbálkozott, az elég fájdalmas volt, olyan érzés, mint amikor erősen görcsöl a hasad pl. gázok miatt. Azt tudom, hogy gyakran colitisben is lehet hegesedés miatt szűkület.


Utána fél órával már hazamehettem, saját lábamon mentem haza, de állítólag kábítás után nem nagyon megy, mivel az erősebb hatású és 24 óráig utána nem lehet autót vezetni.


emélem, segítettem. Ha van kérdésed, írj privátban.

2015. máj. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a völaszokat. Hát igen, a stresszt próbálom kerülni amennyire csak lehet (a mai világban ez nehézkes ugye). Második válaszolónak: nem tudom, hogy lehet-e gázzal történő kábítást kérno, mindenesetre megérdeklődöm addigra. Mégegyszer köszönöm!
2015. máj. 7. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalati -szerencsére- nincs. Apám volt kolonpszkópián, neki iszonyúan fájt, pedig Állítólag kábították. Némán tűrte, de nagy fájdalmai voltak. Akit utána csináltak, annak a kórház folyosóján is Hallottam az üvöltését. Nem volt kellemes élmény...

Viszont két kollégám is privátban csináltatta meg. Ők egyöntetűen arról számoltak be, hogy igazából semmi nincs meg Nekik a dologból. Odamentek, aztán a következő emlék, hogy már felöltözve mennek ki az ajtón és egy órán keresztül ment a puki.

2015. máj. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az ismeretségi körömben van jó tapasztalata colitissel, aki tünetmentes.Van egy jó angol orvosi könyv, amiben van pár oldal ahol betegek írták meg a saját jó tapasztalataikat.Ha esetleg érdekel akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.Itt sajnos nem megy át.Jobbulást!
2015. máj. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is colitis-es vagyok. 3 éve volt először tükrözésem, én akkor egy erős fájdalomcsillapítót kaptam vénásan, nem volt bódítás. Amit javasolhatok, hogy a vizsgálat előtt igyál rengeteg folyadékot, mert ha keveset iszol, nem biztos, hogy meg tudják csinálni a tükrözést. Maga a vizsgálat, hát igen, fájdalmas, de szerintem kibírható. Olyan érzés, mint amikor görcsöl a hasad. Nem tartott tovább 15 percnél, utána még 10 percig voltam a fektetőben, utána mehettem haza, de csak kísérővel. Amúgy én is Salofalkot szedek, illetve Salofalk kúpot kell használnom. Ami nálam bevált még, hogy kerülöm azokat az ételeket, mitől rosszabbul vagyok. Ki kellett iktatnom a tejtermékeket teljesen, sajnos rengeteg zöldséget és gyümölcsöt, és a nagyon fűszeres ételeket. A gyógyszerek és a diéta mellett csaknem tünetmentes lettem. Remélem, tudtam segíteni. Tünetmentes napokat!
2015. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utólag is köszönöm mindenkinek! Túl vagyok a tükrözésen, szerintem teljesen elviselhető volt, mostmár tudom, hogy nem kellett volna ennyire félnem tőle. A diagnózis colitis, szedek rà salofalkot ès budenofalkot, plusz rengeteg vitamint. Jelenleg tünetmentes vagyok(KOPP-KOPP-KOPP), remélem ez így is marad. Ha bárkinek kérdése lenne, írjon privátot, segítek,amiben csak tudok!
2015. máj. 18. 02:04
 8/8 anonim válasza:

Egy oldal, talán hasznos lehet.

[link]

2015. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!