Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon a szívemnek van...

Fiatalon a szívemnek van baja, vagy csak a pánik és szorongástól vannak szívprobléma tünetek?

Figyelt kérdés
Pár hete kialakult nálam egy állandó szorongás, eleinte megijedtem, kivizsgáltak kétszer, szívemnek nem volt baja. Az egyetem miatt koliban lakom. Itt alakult ki pár hete ez a szorongás, hétvégén szinte semmi bajom, max. mikor arra gondolok, hogy visszajövök és újrakezdődik. Ez nálam úgy történik, hogy egész nap, egész héten nehéz levegőt venni, mintha visszafojtva, mélyen kisebbeket lélegeznék. Vasárnap délután és este, itt a koliban jól voltam, mivel igyekeztem sokkal jobban rákoncentrálni a tanulásra, különösen,hogy sokszor épp a szorongás miatt nem tudtam rendesen tanulni. De akkor vasárnap késő este más, ettől független dolog miatt rossz kedvem lett, visszajött ez a nehézkes légzés, és persze a szokásos aggódás, mi van ha emiatt lesz tényleg baja a szívemnek. De nem foglalkoztam vele. Tegnap, hétfőn egész nap sokat tanultam, néha éreztem kis szúrásokat, ezek egyre jobban erősödtek, gondoltam a dolgozattól való idegeskedés miatt, s mikor bezártam a könyvet, hirtelen, de csak néhány másodpercre óriási megkönnyebbülést éreztem. De visszajött aztán minden, nagy nehezen egy órát aludtam, de felébredtem a fájdalomra. Azóta nem is aludtam. Mikor reggel 6 körül kiszálltam az ágyból nagyon szúrt a szívem környékén és hányingert éreztem, levegőztem,visszafeküdtem. Olvasgattam arról,hogy másokkal is történtek ilyesmik, megnyugtatott,hogy talán nincs baj,de mikor felkelek az ágyról újra érzem kicsit inkább fal oldal felé azt a szúró hideg érzést a szívemnél, meg a hányingert. Én úgy tudom ilyen fiatalon, 20 évesen nem lehet szívinfarktusom, meg talán annak mások a tünetei is. A szúrást néha éreztem a bal oldalamban is.Köszönöm,ha valaki ír tapasztalatot, tanácsot. :)

2015. máj. 12. 08:17
 1/8 A kérdező kommentje:
bal oldal felé*
2015. máj. 12. 08:20
 2/8 anonim ***** válasza:

erős szorongó vagy egy psihológust keres föl

lefekvés előtt igyál kamilla v macskagyökér teát

2015. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. máj. 12. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Pnikbetegség, stressz, biztos, hogy az, hiszen kivizsgálták már a szíved. Szedjál Magne B6-ot és igyál citromfű teát.
2015. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért ijedtem meg kicsit, mert ilyen jellegű még nem volt, és most is tart a hányingerem, meg néha nyomódik a mellkasom, de az jobb már :) Kipróbálom a teát, köszönöm :)
2015. máj. 12. 20:43
 6/8 A kérdező kommentje:
MagneB6-om is van, csak elfelejtem szedni, inkább ügyelek már rá :$
2015. máj. 12. 20:45
 7/8 A kérdező kommentje:
De nem furcsa ez egyébként, hogy a szúrás a mellkasom közepén kicsit balra akkor érződik, mikor járkálok? Üléskor, fekvéskor másabb. Ez aggaszt kicsit,hisz mint írtam, ilyen jellegű fájdalmam korábban nem volt.
2015. máj. 13. 00:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy pont az előbbiek, a napokig tartó nehéz légzések miatt most tényleg van vmi? Reggel korán nagyon durva volt a szúrás, enyhült ugyan.
2015. máj. 13. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!