Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Észrevehető egy illetőn ha ha...

Észrevehető egy illetőn ha ha még kezelés alatt áll is hogy pajzsmirigy beteg?

Figyelt kérdés
pajzsmirigy,betegség

2015. máj. 13. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
attól függ. ha kivették a pajzsmirigyét, akkor ott a vágás. ha golyvája van, akkor pedig az is látszik, ha nagy.
2015. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha sima alulműködése van?
2015. máj. 13. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Ránézésre miből lehetne tudni szerinted? :)

Nagyon nehezen jönnek rá az orvosok is, hogy mi a probléma, ha nem kérik a megfelelő vizsgálatokat.

A szem kidülledése lehet egy jel, túlműködésnél azt hiszem, de ha kezelik, akkor ez sem szokott bekövetkezni.

2015. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

így van, az előző jól írta, a szem is kidülledhet, ezt elfelejtettem.

hát figyu, én pm beteg vagyok, és jártam több orvosnál: igen, látszik, az orvos látja. pl. nekem volt, hogy a mozdulataimból, a viselkedésemből látta az endokrinológus, mikor még nem is tudta, milyen panasszal fordulok hozzá. volt, aki a körmömön is látta a tüneteket.

de ahogy írtam, vannak simán észrevehető testi tünetek, amik látszanak.

az alulműködés akkor látszik, ha nagyon meg van nagyobbodva a pajzsmirigy (ez alulműködéskor gyakran előfordul).

de az is lehet, hogy semmi sem látszik. nyilván, az elhízás az lehet másnak is a következménye, nem csak egy alulműködő pajzsmirigynek, szóval abból következtetést nem lehet levonni.

2015. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem túlműködik, de egy kinziológus simán megmondta egy fényképem alapján.


Amúgy kórosan sovány vagyok (169/40), szr az étvágyam, és hízni sem tudok.


De a kezelés után már talán jobb lesz, csak most beszedtem egy fsza torok-szájgyulladást, most meg a hasam megy, így három napja nem eszek, csak levest iszok. -.-

2015. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jobbulást!
2015. máj. 13. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy dolog egy pajzsmirigy alulműködés, szedni kell rá gyógyszert, ami pótolja azt a hormont, amit a pajzsmirigy termelne, csak nem tud eleget termelni. Ezt élete végéig kell szednie az illetőnek, mint a cukorbetegeknek az inzulint adni. Csak az alulműködésre nehezen jönnek rá, azt hiszik, hogy a lelassult viselkedés mögött valami más van, depresszió pl. El is hízhat az illető. Én minden vérképhez kérnék pajzsmirigy-vizsgálatot is.

A túlműködést könnyebb felismerni, de nehezebb kezelni, azt hiszem. Vagy kimetszenek egy darabot a pajzsmirigyből, hogy kevesebb pajzsmirigy termeljen kevesebb hormont. - Egyébként a pajzsmirigy által termelt hormon minden szerv működésére kihat, még az agyműködésre is, ezért nagyon fontos tudni, hogy jól működik-e.

2015. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!