Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrém módon korpásodik a...

Extrém módon korpásodik a hajam és már az arcom is ugyanúgy kopik, hámlik (száj környék, áll) volt valakinek már ilyen?

Figyelt kérdés
A "menj orvoshoz" opció kilőve, légyszíves csak tapasztalatokat írjatok.

2015. máj. 19. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Arcod mosd, hidratáld naponta többször.

A korpára van gyógyszertárban (méregdrága) gyógyszeres sampon. Az elméletileg eltünteti a problémát. De utána is érdemes korpásodás elleni samponnal mosni rendszeresen mert simán visszajön.

2015. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy cinkhiányod van, szedj vitamint és vegyél gyógyszertári korpásodás elleni sampont van az a speckó S+U vagy hasonló (az pont nem a korpásodás elleni de 2 betűsek)
2015. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is elég sok bőrbajom volt, még valamennyi van is, de nagyon sokat javult, hogy elhagytam a cukrokat, konzerveket, stb. amiket általában el kell hagyni.

az arcom ettől teljesen rendbejött, pedig előtte nagy pattanások, hámlás, piros foltok, minden volt.

a korpa az is baj, de én végülis azt találtam ki, hogy szódabikarbónával meg rendes szappannal mosok hajat, és így minimalizálódott az egész. ráadásul sokkal ritkábban kell mosni a hajamat.

valójában tényleg nagyon sokat kellett változtatni az étrendemen, még a húst is elhagytam egy időre, de nekem nagyon megéri, hogy nem kell szenvedni állandóan a bőrömmel, nem kell alapozó meg semmi. nem kell bőrdokihoz járni már.

2015. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szedj cinket, B vitamint, vasat. Hajmosásnál keverj a tiszta babasamponba 1 teáskanál szódabikarbónát, azzal mosd meg kétszer, majd öblítsd le alaposan és a végén öblítsd 1 liter vízhez tett 1-2 dl 10%-os ecettel. Az arcodra használj sima kék dobozos nívea krémet, este fürdés után kend be vele. Ezek pár nap alatt rendbe tesznek.
2015. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
öntöttem az ecetes vízhez egy kis hypo-t. talán jobban fertőtlenít. nivea krém helyett még a pálmazsíros cipőkrémen gondolkodom az most van itthon.
2015. máj. 20. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen vitaminhiány lehet.
2015. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 B.Ági ***** válasza:
Semmiképpen ne használj olyan sampont amiben SLS van. Ügyelj a táplálkozásodra.
2015. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 B.Ági ***** válasza:
A bőrön, hajon jelentkező problémák többnyire belső eredetüek. A különböző kence- ficék csak tüneti kezelések, a kiváltó ok megmarad, míg azokkal nem foglalkozol!
2015. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!