Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy tüdőgyulladásom van?

Lehet hogy tüdőgyulladásom van?

Figyelt kérdés
Múlt héten azthiszem megfáztam mert elkezdtem köhögni és benáthásodtam, valamint a hangom is eltorzult, elmentem orvoshoz adott gyógszert de antibiotikumot nem. Jobban is lettem viszont még pár nap és lassan két hete még mindig köhögög és igaz néha fehér váladékot is felköhögök,bár igaz nem olyas sokat köhögök már.Utána néztem a tüdögyulladásnak a neten és olvasgattam a tüneteket és a köhögésen kívül semmi nem passzolt.Mindenfajta tüdőgyulladásnál ott volt a láz izomfájdalom fárattság,fejfájás, de nekem ezek nincsenek csak köhögök és náthás vagyok.Most akkor ez lehet tüdőgyuszi vagy nem?

2015. máj. 20. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A köhögés sokszor elhúzódó, hetekig is eltarthat, de ha a náthád is fennáll 2 hét után, akkor érdemes lesz visszamenni, nehogy arcüreggyulladás legyen a vége, esetleg kell majd antibiotikum is.
2015. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de akkor szerencsére nincs baktériumos felülfertőződés. Ajánlatos kakukkfű tea fogyasztása, ami részben ingerli a légutakat a váladék kiköhögésére, részben timol tartalma miatt fertőtleníti a légutakat. Ugyanakkor köhögés csillapító használata is indokolt lehet. Orrcsepp pedig az üregek nyitva tartására, a megfelelő szellőzés biztosítására.
2015. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. máj. 20. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!