Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux okozhatja az alábbi...

Reflux okozhatja az alábbi tünetet?

Figyelt kérdés
A napokban diagnosztizáltak nálam refluxot, kaptam rá gyógyszert. Tipikus refluxos tüneteim voltak (gyomorégés, sav feljön...), ezekkel mentem orvoshoz. De azt elfelejtettem mondani az orvosnak, hogy a torkomban ilyen furcsa érzés van, mintha lenne ott valami, és néha öklendezésre késztet. Ez is a refluxtól lehet? Mert néztem a neten a tüneteket, és a legtöbb igaz is rám, de ezt nem írják, hogy tünete lenne.

2015. máj. 27. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy ha ezt érzem, akkor be szoktam venni savlekötőt, és akkor megszűnik ez a hányinger szerű öklendező érzés.
2015. máj. 27. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:
igen
2015. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyomorsavtól nyálkahártya felmaródás bekövetkezhet.
2015. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyomorsav képes marni a torkot, mert ott a sejtek nem állnak ellen úgy a gyomorsavnak mint a gyomorban. És miután kissé sérült a torok felszíne, érzékenyebb lesz a belélegzett levegő szennyeződéseire, vagy evéskor az ételre vagy italra. Köhögési ingert is kiválthat ilyenkor. Vagy beszédkor is.

Nálam pszichés okokból volt reflux, és a kiváltó ok megszüntetésével el is tűnt. A sav által mart torok is napok alatt begyógyult.

2015. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is mindig úgy éreztem, hogy van valami a torkomban, köhögtem és néha jött is fel váladék, 3-4 hónapi gyógyszerszedést követően elmúlt.
2015. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!