Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek szívbeteg tünetei? A...

Ezek szívbeteg tünetei? A szívemmel van gond? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Kb 4 héttel ezelött volt egy tosszullétem. Bal karom zsibbadt, és hevesen bert a szivem, ájulás érzetem volt. Másnap mentem az orvoshoz, aki elküldött vérvételre, majd kardiológiára. Vérvételre szinte másnap bejutottam, ott minden rendben volt csak a vasam kevés. Kardiológiára a következő hónap végén megyek, azóta volt pár rosszullétem, ha jól számolom 7 ilyen rosszullétem volt, mellkasi fájdalommal is társult, ilyen szuro valami a szivem tájékán. Aztán volt hogy fulladoztam, nem kaptam levegőt, kihivtuk a mentőket, csináltak itthon EKGt ahol szivritmus zavart találtak, bevittek a kórházba kivizsgálni, ott is csináltak EKGt ott már nem mutatta ki a szivritmuszavart. Csináltak mellkasi röngent, dd semmit nem találtak. Ezért haza engedtek. Minden nap ugy kelek fel, hogy fáj a mellkasom, a bal oldalán a lábam karom szokott tsibbadni pár percig, szúró fájást érzek a szivemnél. Attol Félek hogy meghalok. Szerintetek mi lehet a gond? A szivem, vagy valami más? Bocsi ha hosszú leth.

2015. máj. 28. 09:25
 1/10 szamo77db ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi lehet a gond. Azt viszont jó szívvel ajánlom, hogy ne hanyagold el ezt a problémát! Menj orvoshoz, esetleg másikhoz, mint először. Mindenképpen végére kell járni, hogy mi okozza a panaszodat!
2015. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szivritmus zavar ilyet tud okozni. Ennek van mikor szívbetegség áll a hátterében, van mikor nem. Ezt mindenképpen vizsgáltatni kell kardiologian. De ettől lehet nincs semmi baj, nekem pl magnézium hiány okozott olyan szivritmus zavart, hogy az összes nővér a sürgősségin meredt kifejezéssel bámulta a monitort az ekg-m miatt. Magnézium infúzió után pedig meggyógyultam. :D és negatív is volt minden kardiologian.
2015. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Kardiológiára a sürgőségi orvosi papírommal hamarabb be tudok jutni?
2015. máj. 28. 10:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyukám pánikbeteg. Neki is szoktak ilyen tünetei lenni. Lehet nekem is az lenne?
2015. máj. 28. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Anyukád pánikbeteg, te meg hipochonder vagy. Legalábbis erre utal, hogy 4 hete nem tudsz leakadni a témáról, és minden szabad percedben kétszer kiírod a kérdést.
2015. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. Nem értelek. ez az első kérdésem eddig, és milyen kétszer kirakom? a gyk. nem engedI ugyan olyan kérdésről, hogy kikerüljön az oldalra.
2015. máj. 28. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem is pont ugyan ilyenem volt sajnos ketszer is. Es azota ez miatt szorongasos beteg lettem olyan szinten sajnos hogy felek mar egyedul lenni ciki de ez van. Nekem anyukam 34evesen infartusba halat meg es ezert is parazok nem e orokoltem valamit. Nekem volt terheseg alat egy kis st elteresem ekg-n es ezert elkuldtem sziv uh ra.! Ott talatak egy kis billenytyu elterest mondtak ne agodjak. Csak sajnos nem tudok megnyugodni minden napjaim streszesek ez miatt. :( Az hogy attol felsz hogy meghalsz mar szorongasra utal nekem is igy kezdodott. Milyen fajts ritmus zavart lattak nalad? Veszelyes?
2015. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet valamilyen paroxysmalis szívritmuszavar, amit a kórházban készült EKG már nem mutatott ki. Erre 24 órás (Holter) EKG-t szoktak használni, a mentő által készített EKG jó indikáció lehet arra, hogy feltegyenek Rád. Kardiológiai vizsgálatkor majd eldöntik.


A pánikbetegség is szóba jöhet, esetleg mifelénk az angina pectoris diagnózist szeretik boldog-boldogtalannak adni, de ha ágyból keltél fel akkor szerintem nem valószínű, de én nem vagyok orvos.


Ha megvan a szakrendelőbe az időpontod oda nem nagyon lehet felgyorsítani, azonnal kardiológushoz a Sürgősségin keresztül lehet jutni.

2015. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A korházban azt mondták, hogy nem igényel nagyobb beavatkozást. Csak akkor van ritmuszavarom, ha izgatott állapotba vagyok.
2015. máj. 30. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!