Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózis esetén miért nem...

Májcirrózis esetén miért nem alkalmaznak dialízist a toxinok eltávolítása értekében? Miért csak a vesénél működik a módszer?

Figyelt kérdés

2015. jún. 3. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudtommal a máj nem kiválasztószerv, nem üreges, nem megy át rajta folyadék, mint a vesén.
2015. jún. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
talán úgy kéne elképzelni, hogy ha a vese nem működik, akkor az átengedi magán a mérgeket. ha a máj nem működik, akkor elraktározza, aztán szép lassan bedöglik. Méregtelenítésre, májvédelemre érdemes a "N-A-C" felé kacsintani.
2015. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert a vese az a fehérje bomlástermékeit, ami az izommunka, izomanyagcsere során keletkeznek ( kreatinin, urea nitrogén ( karbamid ), és a sókat ( kálium, nátrium, klór, foszfát ) és egyéb vízben oldódó méreganyagokat tisztít. A máj egy teljesen más szerv.

Meg nem is működne, már csak onnan is tudom, hogy nálunk a művesén ( én is dializált beteg vagyok ), van egy májbeteg férfi, aki sajnos májbeteg a veseelégtelensége mellett és nem javul a májbetegsége, pedig megkapja ő is a heti 3x4 órás művesekezelést.

2015. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!