Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet nagyon erős hajhullás...

Mi lehet nagyon erős hajhullásom oka?

Figyelt kérdés
Gimnazista lány vagyok vékony szálú(mostanában nagyon töredezett) hajjal. Kb. 3 hónapja erőteljesen elkezdett hullani a hajam, nem tudom, miért. Vitamint szedek, nem vasalom, nem festetem. Kb. egy éve volt ilyen, de utána helyreállt, viszont most kezdek megijedni, mert nagyon sok hullik ki naponta és attól tartok, hogy nemsokára már szembetűnő lesz. Bőrgyógyászhoz már bejelentkeztem, viszont mondták, hogy lehet az oka hüvelyi gyulladás/gomba is, ami szerintem lehetséges, mert már jó pár éve kellemetlen dolgokat érzek odalent. (Tudom, hogy korábban kellett volna mennem orvoshoz, de reménykedtem, hogy helyrejön, nem gondoltam, hogy súlyos is lehet.) Szerintetek lehet az az oka? Nőgyógyásszal még nem beszéltem meg időpontot, de nem hiszem, hogy a közeljövő 1-2 héten belül lenne szabad hely, és nem tudom, hogy meddig várhat ez, amíg már súlyos nem lesz. Ha mégis gyorsan rosszabbodna, tudnátok tanácsokat, hogy hogyan tehetném kevésbé láthatóvá a dolgot? Esetleg levágassam fiúsan rövidre? Mostanában összefogva hordom, mert nem tudom elviselni, hogy állandóan jön belőle a haj, könnyebb lófarokban átvészelni a napot. Nagyon aggódom, ha tudtok bármilyen használható tanácsot (gyógyszer, frizura, orvos), segítsetek!

2015. jún. 3. 20:32
 1/5 mtke ***** válasza:
Ha hosszú a hajad vagasd rövidre nekem segitett. Elfaradtak a hajhagymak
2015. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első körben én nőgyógyászhoz fordulnék.

Ezen kívül hullhat rossz fogtól illetve stressztől.

2015. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mtke ***** válasza:
Nem kell fiusra nagyon jó női frizurák vannak
2015. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt nem hinném, hogy stressztől van, akkor egész életemben hullana a hajam.:D

Attól tartok, hogy ha nem vágatom le nagyon rövidre,, akkor nem fog változni.:/ Most kicsivel a vállam alá ér, az elég lenne, ha mondjuk az államig/nyakközépig levágatnám?

2015. jún. 3. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Labor vizsgálatot csináltattál ? Pajzsmirígy (TSH) és vas eltérések is okozhatnak hajhullást. Nagyon sokrétű dolog ez. Nőgyógyászhoz mindenképp fordulj, mert egy gyulladás is okozhat hajhullást.

Sajnos a bőrgyógyászok csak néha találják meg az okot.

A haj állandó összefogása is okozhat hullást, a hajgyökér folyamatos húzódása miatt. Rövidebbre vágás jót tenne.

Ha semmi sem segít akkor endokrinológus orvost keress fel.

2015. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!