Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ártalmas az egészségre...

Lehet ártalmas az egészségre az amikor magas vérnyomásra az orvos teljesen sómentes táplálkozást javasol?

Figyelt kérdés

2015. jún. 4. 18:07
 1/6 anonim válasza:
Olyan eleve nincs, csökkenteni kell a sóbevitelt, ezt lehet tenni.
2015. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ismerősömnek az orvos még valami sópótlót is javasolt.
2015. jún. 4. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Szomorú, hogy az orvos nem tudja, hogy az adalékanyaggal dúsitott só ártalmas, kálium jodid és hasonlók. Ez káros. Só nélkül nem működik a szervezet! Van tiszta só, Erdélyi 1kg 80.-Ft, CBA-ban van.
2015. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez hülyeség. Sok só -> felhígult vér -> magas vérnyomás; túl kevés só -> besűrűsödött vér -> magas vérnyomás. Középszinten kell tartani, pl. ahogy a kocsi motorjának se jó, ha 3-ast igénylő sebességnél 1-esben vagy 5-ösben mész.

És ahogy #3 írja, a sónak nemcsak a mennyisége, a minősége is számít. A káliumos só valóban lehúzza a vérnyomást - pont ezért életveszélyes (Papp Lajos szerint).

2015. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyire magas a vérnyomásod? Lehet, hogy egy kis nyugtató is segitene. Sokféle módja van a vérnyomás csökkentésnek. Azzal vigasztalnálak, hogy nemsokára megszűnik az összes betegség. Ha érdekelne hogyan, van egy honlap ahol meggyőződhetsz róla. /Az előző is én voltam/. Minden jót kivánok!
2015. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az engem is érdekelne! Mondj valami közelebbit mit írjak a keresőbe, esetleg egy linket!
2015. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!