Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasi, hasi nyomás, nehézlé...

Mellkasi, hasi nyomás, nehézlégzés mitől lehet? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Azért írok ide mert kb utolsó reményem ez. A panaszaim 3 hete kezdődtek, heves szívdobogás, nehézlégzés, mellkasi szorítással. Ügyeletre mentem, ahol ekg-t készítettek, ez nem mutatott elváltozást, vérnyomásom normál. Pluzusom volt 110-es, de akkor csak egyszer. Másnap háziorvos...szerinte ez pánikroham egy kis valeriana és helyre jövök, meg ha nagyon dobog a szívem béta blokkolóból fél szem. Egész napjaimat végigkísérte a rosszullét, nem múltak a panaszok, ekkor a háziorvos úgy döntött, hogy néz egy általános vérképet, + pajzsmirigyre is vesz vért, mert a pajzsmirigy túlműködés okozhat ilyet tünetet. Természetesen itt is minden tökéletes volt, ha lehet azt mondani nagyon is jó volt. Ekkor frontint kaptam 025-öst, amitől rosszul voltam stb...elmentem másik orvoshoz, aki az elmondottak alapján szintén pánikbetegségre gyanakodott, de ő azt mondta hagyjam a frontint, helyette milgamma+Hova tablettát javasolt. Mostanra ott tartok hogy ezek szedésével már nem fekszem egész nap,visszajött az étvágyam is (8kilót fogytam) és van amikor szinte teljesen jól vagyok, de ez a mellkasi nyomás egyszerűen nem akar szűnni és már kezdek megőrülni. Ha háton fekszem akkor jelentősen enyhül. Az orvosnak is mondtam, hogy értse meg nem vagyok ideges, egyszerűen nincs miért idegesnek lennem, maximum már attól jön belém a pánik hogy nem tudom mi bajom. A hátam is fájdogál, gondoltam h esetleg nyaki gerinc baj, de a doki szerint nem....reflux...a doki szerint talán. Ha figyelek rá ha nem, akkor is érzem a nyomást a mindennapokban, és úgy gondolom így nem lehet élni...beutalót a háziorvos sehová sem ad, pedig amúgy sokan dícsérik nagyon jó orvos, hát velem nem. Mindent arra alapoz, hogy nem vagyok beteges, ami amúgy igaz mert 5 éve megfázva se voltam, na de akkor mi bajom? A végére szeretnék járni ennek az egésznek de senkinek semmi ötlete. Bízom benne hogy itt kapok valami értelmes választ :)
2015. jún. 6. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Reflux elképzelhető, igyál citromos vizet, és lefekvés előtt ne edd tele magad, kávé, csoki, fűszeres/csípős kaják elhagyandók. Ha így sincs javulás egy-két héten belül, kérj beutalót gasztroenterológiára.
2015. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!