Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mindennap tudnék inni...

Ha mindennap tudnék inni sört, az alkoholizmus? Más ital nem ízlik, de a sör igen.25L

Figyelt kérdés

A töményebb italokat nem szeretem, sörből is csak az alacsonyabb alkohol tartalmúakat <3%, de abból 2-3x is meg bírnék inni.

Az alkoholmentesnek, meg a gyümölcsösnek fura íze van.

Ha valamiért nem lehet inni akkor nem szoktam( pl. vizsgák).

De amúgy ha nincs különösebb ellenérv szoktam.

A vérképem jó, májra is.

De szoktak ijesztgetni, hogy jajjajj alkoholizmus lesz ebből!

Nos nem tudom,...de az alkoholistáknak egyre kevésbé lesz érdekes milyen formában viszik be az alkoholt.

Én meg egyre finnyásabb leszek. Régen ittam bort is, meg töményebbet is, de már nem ízlik.

De a sör zamata az nagyon bejön. Főleg ha "hígabb"(<3%) Már gyerekkoromban is nagyon tetszett az illata.


Ha nem állok le végem lesz, mint a botnak?



2015. jún. 22. 23:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy 78kg vagyok.

Meg nem megy rosszul a tanulás sem, bár lehetne kicsit több szorgalmam is :)

Ezen életmódom kb. 4 éve áll fenn.

..Nem tudom ezek az információk beleszámítanak-e a képletbe.

2015. jún. 23. 00:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez alkoholizmus.


30-50 év múlva jelentkeznek várhatóan csak a tünetek, de akkorra a májad komoly károsodást fog szenvedni.

2015. jún. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem tekintem annak, de sokan igen. Amúgy azért lehetne még boncolgatni a dolgokat. Ha csak simán tetszik az íze s el tudod hagyni akár hosszabb távra, probléma nélkül, akkor ez nálam semmiképpen nem alkoholizmus.


Az alkoholmennyiség elég piciny, fogalmam sincs, napi szinten fogyasztva ennyit kiben mit okoz. Mondjuk nem írtad, konkrétan napi hány sört iszol. Tuti vannak érzékeny egyedek, akiknek kevés is gondot okoz egy idő után, de napi 1-2 sör évtizedeken keresztül... Nos, ez elég ártalmatlannak tűnik az átlagember esetében, tuti rengeteg ember van, aki jóval többet ivott egész felnőtt életében, naponta...

Attól még az alkohol sejtméreg és én szeretem, hogy ritkán iszom, bár akkor többnyire töményet, most mit játsszak ilyen kis semmikkel :) De hogy már napi pár gramm alkoholt is súlyos problémának tartanak és alkoholizmusnak, az nekem akkor is fura. Bár én a gluténra, cukorra, laktózra és a dohányzásra nézek elhűlve... Plusz a brutális szénhidrátfogyasztásra...

2015. jún. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!