Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Benőtt a lábkörmö. Mi a teendő?

Benőtt a lábkörmö. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kicsit gennyes és a köröm alatt picit vérzik is. Mit tegyek hogy ne keljen elmennem sebészetre? Ha mégis elkell mennem mert olyan rosz a helyzet akkor ajánlanátok olyanokat akik fájdalommentesen csinálják? És hogyan tud benőni egy lábköröm? Most betadinnal kezelem.

2015. jún. 25. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pedikűröshöz mennék a helyedben.
2015. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogyan tud benőni? Egyszerűen nem értem. Ha túl bevágjuk akkor el kezd nőni előre és befele?
2015. jún. 25. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a lábköröm széleit ezért nem szabd kivágni.

Sajnos, nekem is sokszor benő, de már megtanultam a technikáját, hogyan lehet kiemelni )nem vágni!) a benőtt részt. Ellenben, ha gyulladt és vérzik, ezt nem fogod tudni magad megcsinálni. Menj el a sebészetre, 5 perc alatt megcsinálják érzéstelenítéssel.

2015. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hajjajj. Nem tudom mit csináljak. A bal lábamon a nagy lábujjamon mind a 2 oldalt be van nőve de csak az egyik gennyes a másik még csak be sincs gyulladva. Ha sikerül elérnem azt hogy ne vérezzen meg gennyezzen akkor nem csinálok vele semmit mert nem zavar.
2015. jún. 25. 09:40
 5/6 B.Ági ***** válasza:
De zavarjon, mielőbb menj pedikűröshöz, mert baj lesz.
2015. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezzel én is rengeteget szenvedtem. Nem akartam orvoshoz menni, állandóan magamnak csináltam "műtétet", perzse majd besz**tam úgy fájt, mákom volt, hogy nem fertőződött el. Olvastam, hogy lézerrel is helyre lehet hozni ami fájdalommentes, de az kb 25-30 ezer ft.
2015. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!