Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőrgyógyászati probléma...

Bőrgyógyászati probléma lehet? A lábfejemen az elmúlt időszakban kialakult egy nagy száraz, ráncos, elszíneződött folt (enyhén vöröses-barnás árnyalatú). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Fiatal huszonéves vagyok, nem kéne ilyennek lennie. Kicsit meg is vastagodott a bőr, tapintásra nem nagyon érzem de nem bőrkeményedés. Viszont nem viszket.

2015. júl. 3. 19:04
 1/9 szamo77db ***** válasza:
100%
Mindenképpen mutasd meg bőrgyógyásznak!
2015. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, hétfőn kérek időpontot. De van ötleted mi lehet, attól tartok valamilyen belgyógyászati probléma lehet a háttérben...
2015. júl. 3. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Előre megtippelem, hogy a bőrgyógyász csak egy kortizonos krémet fog felírni, de a lényegét nem állapítja meg. Ez neki egy ekcéma amivel nem tud mit kezdeni.

Jó lenne kivizsgálni, melyik belső szerved produkálja az elváltozást.

2015. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A legutóbbi vérvételemen nagyon magasak voltak a májenzimjeim, amit valószínű a hormonproblémámra szedett gyógyszer okozott... Nem tudom, hogy okozhat-e ilyen tünetet
2015. júl. 3. 19:15
 5/9 szamo77db ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi lehet mögötte, de addig is, míg kiderül, vékonyan kenegethetnéd valamilyen bőrnyugtató kenőccsel. Akár egyszerű Niveával (apám borotválkozás után ezt használja) vagy stearin krémmel, bár ezt csak patikában kapni. És ne nyúlj hozzá, ez majd az orvos dolga lesz.
2015. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A májproblémák okozhatnak bőrszín elváltozást!
2015. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A májproblémákon a máriatövis olaj napi 1 kk nagyon segít, a bőrre vegyél ricinusolajat és kend be napi legalább 2x. Éjszakára egy gézdarabot átitatsz vele, ráteszed és zoknit húzol, csodákat tesz, jobb bármilyen gyógyszernél. Jobbulást neked!
2015. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de amíg nem diagnosztizálnak addig nem csinálhatok ezzel semmit, mert befolyásolhatja az eredményt.
2015. júl. 3. 20:20
 9/9 anonim ***** válasza:

A máriatövis mag valóban májregeneráló! En a kemény magot csipegettem, mikor a májam volt tönkre, zsebemben mindig volt egy zacsiban, és mikor belenyúltam mindíg egy csipetnyit a számba téve rágás nélkül lenyeltem.

Oalá, és teljesen rendbe jött a májam. Igaz másfél évre volt szükség, de 30 év alkoholizmus után ez nem is csoda

2015. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!