Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PCO-s betegségem van (polycist...

PCO-s betegségem van (polycistas szindróma). Van e valakinek ilyen betegsége?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek ilyen kérem írjon (nők) hogy teherbe lehet e esni ezzel a betegséggel mert az orvos azt mondta hogy nem. Kérem valaki adjon egy kis reményt

2015. júl. 10. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a hormonháztartásba valaki belenyúl, annak előre meghatározhatatlan következményei lehetnek. A cisztát esetleg késsel el lehet távolítani, de a hormonháztartás ettől csak feldoppingolt állapotba kerül.

Már megbocsáss de az orvosod egy ...!

Biztos jó sokat fizecc neki hogy így diagnosztizál!

2015. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia!

Hogy lehet e terherbe esni?Nos pcos-em van és 1hetem van pont a szülésig ;)Remélem ez megnyugtató válasz;)

Mikor Kiderült a pcom a dokim az egesz petefészkemből eltávolította a cisztákat mondván hogy ez általában a pcos betegeknél "beválik" vagyis kb.2evre rendbe rakja a ciklust es annyi időm lesz terherbe esni mert utána sajnos a ciszták visszajönnek.Hát ez nálam nem vált be!Mensesem utana egy hónapig volt aztán megint semmi.Se menses se peteérés.Ráadásul a műtét során a petevezetékek is át lettek fujatva hogy biztos ami fix teherbe tudjak esni.Amikor a műtét után sem múltak a pco tünetei akkor a dokim a Müller tesztet javasolta ahol vért vesznek és abbol kiderül hogy van e értelme stimulálni a petefészkem bármivel is.Magyarul kiderül hogy egyáltalán van e rá mód hogy természetes uton teherbe essek mert ha nincs akkor teljesen mas irányba kell gondolkozzunk(beültetés meg ilyenek)Na akkor nagyon izgultam,de jo lett az eredményen szerencsére ;)Akkor injekció kúrát Javasolt az orvosom amitől ő szerinte tuti terhes lehetek....mondanom se kell már ezt el se hittem.

Elegem lett és a szomszédom javaslatára csináltam egy teljes tisztitokurat sima gyogyteakkal hat héten keresztül hogy a mereganyagok kitisztuljanak a szervezetemből es ittam a Györgyteákat.Kozben az orvosom Javasolt egy teljesen természetes étrendkiegészitőt amit mondta próbálják meg meg mielött szurit elkezdenenk.A mai napig nem értem miért nem mondta ezt előbb!!

Szoval teáztam es étrendkiegeszitőt ittam es láss csodát 1honap utan volt mensesem es 3honap múlva pozitívat teszteltem 2,5év után ;)El se hittem!ÉS EZT UGY HOGY SEMMI HORMONTARTALMU VACKOT NEM SZEDTEM!

Ne haragudj hogy ilyen hosszan irtam csak nem akarom hogy elkezdi olyan dolgokat ami felesleges volt szerintem ha nem muszáj!Látod néha a legegyszerűbb dolgok használnak.Elmondhatom végigjártam a hadak útját de Megérte!Itt a bizonyíték a pocakomban ;)Minden jót neked szoval a válasz IGEN LEHET GYEREKED;);)

2015. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Válts orvost! (Mondom orvosként, bár nem nőgyógyász vagyok, "csak" pcos). Szegény #2 válaszoló, szörnyű, min mentél keresztül, gratulálok a Babához, jó egészséget mindkettőtöknek!

Az én történetem roviden, higy mi eleve csak természetes gyógymódokra törekedtünk, azt mondtuk, ha az végképp nem megy, akkor jöhet a gyógyszer stb. Sok-sok-sok utánajárás és keresgélés után kialakult a "terápia", igazolt D3-vitamin hiány (legtöbb pcos-nek van) miatt napi 10000 NE D3-vitamin, kecskeruta tea, barátcserje kapszula, sok sport, egészséges táplálkozás, édesítés csak nyírfacukorral (nincs is más itthon). A ciklusom nagyjából "beállt" 50-60 naposra és egyszercsak derült égből a meglepetés - pozitív teszt. A Kiscsaj 3,5 éves :) egy éves korában jött meg először szülés után és szép lassan -a kezelesem folytatásával- rendszeres lett, igaz kicsit hosszú, kb. 34 nap, de az ovulációkat tisztán éreztem. Egyszer nem (előtte influenzás voltam, ezért el is tolódott), és hopp, Kistesó lett belőle! :) Ő lassan 8 hónapos. Szóval mindent bele, nincs lehetetlen, de nyilván mindenkinek más és más a betegség sulyossaga. Sok sikert!

2015. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

2-ok vagyok.Köszönöm a jókívánságot!

Még hozzátenném,ami kimaradt és az Előttem szólónak teljesen igaza van ebben hogy a pcos miatt sajna valószínűleg életmódot kell váltanod mert én sem eszem se rendes cukrot se feherlisztet.A szénhidrátok bevitelére NAGYON ODA KELL FIGYELNI!Mert a pcos az alapjában véve anyagcserezavar ami az inzulinszintel is összefüggésben van sajnos.Igaz majd 30kilot fogytam igy(bár volt is miből 😃)de a babaert Megérte!

2015. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Bocsi lemaradt még vmi😃 2-ik vagyok.

Az Inofolic nevű étrendkiegeszitot ittam.Folsav+Mio inozitol por keveréke).Olvass utána neten direkt pcosoknak javasolják bar sajna nem olcsó...de hidd el megéri.(Egyébként külföldről fele ennyiért be lehet szerezni.Ha kell az oldal címe szívesen megírom.

2015. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat nagyon megnyugtattatok. érdekelne az oldal címe.
2015. júl. 13. 09:14
 7/10 anonim válasza:

Szia akkor küldöm a linkeket.

Ez a Magyarországon kapható Inofolic amit én Elkezdtem inni de elég drága viszont otthon ezt gyógyszertárban(a nagyobbakban)lehet kapni vagy a neten rendelhető.

[link]

2015. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ez pedig ugyanennek a külföldről rendelhető megfelelője csak mennyiségben nagyobb és feleannyiba kerül 😃 De utánajártam rendesen az összetevők teljesen ugyanazok csak a kiszerelés és a csomagolás a más.

[link]

Remélem tudtam segíteni 😃 sok szerencsét a babahoz es minden jót neked.

2015. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ja elfelejtettem mondani hogy kb.3honap elteltével már tapasztalható változás ha elkezded inni én napi 2-őt ittam reggel es este.Elkezd majd beállni a mensesed stb.bár nemtudom hogy neked konkrétan milyen panaszaid voltak konkrétan....na Ennyi voltam mostmar tenyleg😃 de ha van vmi Írj nyugodtan privátban is.(2-esvoltam)
2015. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Igen,4hónapos a fiam. Hálisten gyorsan sikerült,5hónapig próbálkoztunk csak.
2015. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!