Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Infectio virosa lehet kullancs...

Infectio virosa lehet kullancs, vagy beképzelem?

Figyelt kérdés

Voltam "kirándulni". Inkább fiatalokkal foglalkoztam.

A lényeg, hogy csípések jelentek meg rajtam. Csak későn tudtam megnézni, mikor visszaértünk a szállóra. A kirándulás 11 napja történt. Voltam dokinál, mikor hazaértem. Azt mondta, hogy csípés, azonban volt egy vörösses folt a nyakamnál. Az orvos nézte, de azt gondoltam, hogy az a Nap volt, mivel sokig voltam a szabadban.

Utána halványodott. Kezdtem aggódni, ám a családtagom megnyugtatott, hogy a kullancsot észrevenném és nem így néz ki! Megnézte alaposan és még a csípés helyét is látta.

Mikor a "kiránduláson" estére visszaértem, mikor megjelent rajtam, akkor is csak piros volt. Ennyit láttam rajta. Reggel a nyakamnál viszketést éreztem pont aznap. Egy idő után az abbamaradt.

Nagyon félek, tiszta ideg vagyok.

Ugye, nem kullancs? Nagyon kell félnem?

Fortedol-t írt fel. Én nagyon félek azóta, vagy már beképzelem az egészet?


Köszönöm a válaszokat.



2015. júl. 14. 16:55
 1/9 A kérdező kommentje:
*sokáig
2015. júl. 14. 16:56
 2/9 A kérdező kommentje:
Megjegyezném, hogy a csípések helye látszik még mindig, de lassan tűnik el.
2015. júl. 14. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én hetente járok kirándulni, és évi kb. 100 kullancsot szoktam összegyűjteni. Szerencsére rutinos vagyok, kirándulás közben is meg szoktam nézni pár óránként legalább a könnyen elérhető helyeket, így max. 5-10 szokott eljutni a befúródásig. Olyat még nem láttam, hogy egy kullancs befúródik, de pár órán belül leválik. Ki szokott alakulni egy kis dudor a csípés helyén, de csak pár nap múlva, nem azonnal. A Lyme-folt is később esedékes. Szóval ne parázz, szerintem hangya vagy pók csíphetett meg, vagy más rovar.
2015. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3:


Köszönöm, én nagyon parázom azóta. Félek. Amúgy is van most mellette más betegségem is, ami leterhel teljesen.

Nos, az a helyzet, hogy az orvos szerint ,,mérges ízeltlábúak csípése" Ezt állapította meg, de én azóta félek, így meg most a hátam is fáj...ez most teljesen kitett nekem.

Volt dudor a karomon, de azt este kaptam, és szerintem az nem kullancs volt, mert aznap viszonylag három óra alatt értünk vissza a szállóra és csak vörös volt, meg volt dagadva és nem tudtam mozgatni.

Amik a hátamon vannak, azok közül az egyik sebes, a másik négynél van olyan, hogy két csípés helye is van, de még nem múltak el. ott nem láttam semmit, de délelőtt indultunk és későn értünk vissza, úgyhogy nem is volt nagyon időm rá, hogy nézegessem magam. Ott nem volt dudor a hátamon, de viszketett, bár jelentősebb mértékben tünetmentes volt, de nem láttam ott a csípésen kívül semmit.

A nyakamon jelentkezett egy vörös folt, ott is ott volt a csípés helye, de különösebben duzzanat nem volt, csak fájt. Az már elmúlt, ott némi égés látszik.


Nem kell aggódnom?


Fáj kissé a torkom, meg a hátam, karom.

2015. júl. 14. 17:14
 5/9 A kérdező kommentje:

Fürdőben voltunk, állatkert.

A fürdőben emlékszem, hogy pók mászott rajtam, meg egy kis állat esett a karomra egyszer, aminek vörös volt a hátsó része, az elülső fekete. Az nem tudom, mi.

2015. júl. 14. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugat-nílusi láz
2015. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amit felírt gyógyszert, rendbe fog jönni?
2015. júl. 14. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Hááát a tüneteidtől teljesen eltérő dolgokra jó így a betegtájékoztatót olvasva, de ő az orvos.. Gondolkoztál másik orvoson?
2015. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Volt egy enyhe hőemelkedésem, de már jobban vagyok.

Meglátom ezt a hetet, s ha nem javul, akkor kérek vérvételre valamit.

Lehet csak én viszem túlzásba, mert totál meg vagyok rémülve.

2015. júl. 14. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!