Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dédi mamám 94 éves. S@gítenéte...

Dédi mamám 94 éves. S@gítenétek a laborja kielemzésében? (Januárban gyomorfekélyt diagnosztizáltak nála, elvileg vérszegény, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Januárba kórházba került dédi mamám, elgyengült. Akkor vért kapott most kielégítő az állapota, de akkor fogyott is.


Labor: Vörösvérsejt 2.0(4.0-5.2), hemoglobin 59(120-150) trombocita 459( 150-400), hematokrit 0.19(0.36-0.49), neutrofil7.40(1.80-7.70) C-reaktiv protein8.71 (0-5.0)


Nyilván miután vért kapott ezek az értékek javultak, de én úgy gondolom vérszegény vagy vashiányos. az a baj, nem nagyon részletes a labor. Nem tudom mennyi a vas a szervezetében, de ha jól gondolom nem sok.


A háziorvosunk b12 injeckciót adat neki, de én úgy gondolom feleslegesen, én inkább ásványi anyagot adnk neki. vitamin forrás meg van, kertben terem, paradicsom, uborka, paprika, tojást tejet eszik. Magnezumra, vasra és D-vitaminra gondoltam amit vennék neki. Ajánlott ez 94 éves korban.



2015. júl. 18. 17:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha a 100 évet megélné, én szerintem képes lenne rá. Korábban sok gyógyszert szedett feleslegesen, ettől kapatott fekélyt.(fájdalmocsillapítók, nyugtatók stb.) Makacs volt nem nagyon hallgatott rám...stb.
2015. júl. 18. 17:26
 2/19 anonim ***** válasza:
Te nem orvos vagy, majd az orbosa eldönti, mit szedjen.
2015. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi az építő jellegű hozzászólást! Gyógyszerészek szerint is emelt vitamin adag kellene az idősebbeknek.
2015. júl. 18. 17:48
 4/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok a gyönyörű korához! Én nagy híve vagyok a Dr Lenkei féle vitaminnak, nagyon súlyos betegségben segített. Minden fontos vitamin és főleg ásványi anyag benne van, ami segíti az immunrendszert. Nem reklámozok, tehát ne esstek nekem. :)
2015. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ekkora hemoglobin értéknél a vas a 0-val egyenlő, nem is értem, miért nem nézték azonnal a vasat meg.

Anyukám hemoglobinja 88 volt ezzel párban 0,9 (11-től jó) volt a vasa. Azonnal vért kéne kapnia, illetve vasat.

Nagyon jó a manna-rax por és az iron vital f szirup.

[link]


A c reaktív protein gyulladást is mutathat, itt nem annyira nagy az eltérés (nálunk 300 felett volt).


A vas és omega3 jó lenne, ha kapna, de főleg a vasat kéne nagyon gyorsan pótolni és esetleg vért kéne kapnia, mert az gyorsabban lök egy nagyot a szervezeten, mint ebből a vérképből saját magának felépíteni, ami nehezebb.

[link]

2015. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mást nem vizsgáltak? A vas nem túl alacsony?

A vörösvértest és a hemoglobin nagyon alacsony, nekem ez alapján az úgynevezett vészes vérszegénység nevű állapot sejlik fel, amit pont B12 vitaminnal lehet gyógyítani. Ez a betegség jellemzően nagyon alacsony (a minimumértéknek akár a fele, vagy még alacsonyabb) vörösvérsejt, hemoglobin és hematokrit értékeket mutat, továbbá a szokottnál magasabb az MCV. (Nem tudom, azt mértek-e.)

A "sima", vashiányos vérszegénységnél a vér vastartalma lenne nagyon alacsony, illetve a hemoglobin. A vörösvértest szám olyankor nem mutat számottevő eltérést.

2015. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4-es nem mond rosszat a lenkei vitamin is nagyon jó (létezik szirup formában is), de a vasra lehet külön is rá kéne gyúrni!
2015. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor a kórházban kapott vért, javultak az értékek, azokat újra nem írnám le. Felelőtlen orovosk vannak mostanában, azt vettem éaszre. Ugy vannak vele már úgy is öreg stb.
2015. júl. 18. 18:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor újra kérdezem: mennyi lett az MCV, és mennyi a vas?
2015. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A kórházi zárójelentésen ettől nem sokkal több van.Nem értem miért. Én is beteg vagyok, saját hibám miatt, ezért tudom jobban kiértékelni a dolgokat...de ez egy másik történet vagy kérdés lenne.



Az orvosokról meg annyit: Van egy kollegám, 2 évig orvosira járt, jelenleg gépész mint én, persze papírok nélkül. Olyan hülye mint a s... na szóval ilyenek mennek orvosira.

2015. júl. 18. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!