Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gilbert-sztindróma esetén az...

Gilbert-sztindróma esetén az úgy működőképes, ha mondjuk fentvagyok hajnali 2-ig, aztán alszok olyan 10/11-ig?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kéne így aludnod?

Magam is Gilbert szindrómás vagyok, kb. 15-16 éves koromban derült ki, most 27 éves vagyok és ugyanúgy élek, mint bárki más, semmi gondom nincs, mert semmi problémát nem okoz.

2015. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. Az égvilagon semmit nem befolyásol a gilbert...
2015. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Munka miatt kell fent lennem olyan sokáig,de azt hallottam,hogy a fent virrasztások is sárgaságot okozhat,vagy ha besárgulok az még nem roncsolja májat,csak az alkohol?
2015. júl. 20. 09:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A Gilbert szindróma igazából nem is betegség.

Sok minden okozhat ilyenkor sárgaságot, mert hirtelen felugrik a bilirubin szint, de ez nem olyan, mint mondjuk akinek epeköve van. Ez mondhatni csak egy állapot, nem is igazán betegség.

Amúgy hidd el, mint mondtam, legalább 10 éve állapították meg nálam ezt, és hidd el, hogy ugyanúgy élek, mint bárki más, semmit nem csinálok másképp, pedig igen kemény pszichés vagy éppen fizikai megerőltetés ért ezen években, előfordul, hogy este 9-kor már alszom, sőt általában 9-10 óra felé szoktam este elaludni, hétköznap munka miatt meg fél 6-kor kelek. És még sosem sárgultam be. Annyi, hogy vérvételkor magas a bilirubin szintem, de még soha nem volt ebből problémám!

2015. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!