Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxból gyógyult már ki valaki?

Refluxból gyógyult már ki valaki?

Figyelt kérdés
Szeretném ha irnátok hogy refluxból gyógyult már ki valaki? akár gyógyszerrel , akár más módszerrel?

2015. júl. 23. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Meggyógyulni nem hiszem, hogy meg lehet belőle, viszont megfelelő étrenddel, bizonyos ételek-italok mérséklésével vagy elhagyásával nagyban lehet javítani a helyzeten, ha meg olyan mértékű a dolog, akkor meg van rá gyógyszer, nekem is refluxom van, szedem rá a gyógyszert és semmi bajom ez mellett.
2015. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam a gyógyszerekről hogy hosszu távon nem ajánlatos őket szedni. mert több bajt okoz, mint maga a betegség.
2015. júl. 23. 11:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz.

Nekem is mondta orvos, hogy a sok savlekötő. legalább is ez a fajta, amit én szedek, egy idő után teljesen leállíthatja a savtermelődést, ami megint csak nem jó, így mondta is az orvos, hogy majd idővel erről is beszélgetünk, megbeszéljük majd akkor a továbbiakat.

De azért nem olyan régóta tartó dolog nálam ez.

2015. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, kigyógyítottam magam. Magasnyomású oxigént lélegezve.
2015. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi 1 évben voltak ilyen problémáim. Tehát sok savam volt, bár fel nem jött bennem, csak égett a gyomrom, viszont sokszor szenvedtem hányingerrel. Gyógynövényes boltban vettem cseppeket, általános gyomorbajokra. Mindig kaja után kell bevenni napi kétszer. Azóta hogy szedem, kb. 1,5 hónapja, kimondottan jól van a gyomrom. Égetést talán egyszer éreztem és a gyomorkevergés is eltűnt. Ezt a cseppet egy gyógynövényekkel foglalkozó bácsi csinálja. Olcsó és mindenféle bajokra készit. Én biztosan fogom továbbra is szedni.
2015. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én a savam már IBS is csinált és alergiás vagyok a csapvízre és a ásványvízre. Desztvízetvagy pi vízet kell innom.:(
2015. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ez nem gyogyithato betegseg de helyes etkezessel es gyogyszerrel a tunetek kezelhetoek.

en 25 eve szedem erre a gyogyszert de ha egy napot kihagyok azonnal elojonnek a tunetek, igy nagyon odafigyelek arra hogy soha ne maradjon ki a tabletta bevetele. akik cask dietaval karban tudjak tartan azok rendkivul szigoru dietan elnek es soha semmifele kilengest nem kovethetnek el, mert a reflux orakon belul megerkezik.

2015. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
25 év az nagyon sok, én azt olvastam, sőt az orvos is mondta hogy hosszu ideig nem lehet szedni.
2015. júl. 28. 13:01
 9/17 anonim ***** válasza:
Én már a gyógyszert is leraktam.:) IBS volt nincs:)
2015. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

az otthoni orvosok sokszor teljesen mas velemenyt adnak mint a nyugati tarsaik, fogalmam sincs miert. en hiszek az itteni orvosaimnak, nekem nagyon eros refluxom volt ejjel a megemelt parnak ellenere feljott a sav a torkomba.

25 eve szedem a gyogyszerta vilagon semmi gondot nem okoz. Gondolj bele ha valakinek mas betegsege van mondjuk magas a vernyomasa stb. akkor cask azert mert a tabletta hatasara rendben van pillanatnyilag akkor leveszik a gyogyszerrol? hat ez pont ilyen. ha beszelsz angolul nagyon sok jo orvosi oldal van ahol utana nezhetsz a reflux kezelesenek. egyebkent ha a refluxot nem tudjak kontrollalni akkor elobb utobb az illeto gegerakot fog kapni az allando sav irritaciotol. ezt lehet hogy a Magyar orvos elfelejtette kozolni veled. es akinek eros a refluxa azt nem lehet cask dietaval karban tartani.en probaltam un. homeopatias meg herbal es egyeb dolgokat semmi sem valtozott, csak a gyogyszer oldotta meg a problemat. igy is odafigyelek, nem eszem tul fuszeres, eros eteleket, nagyon ritkan fogyasztok alkoholt , nem dohanyzom, kerulom a savas eteleket es igy normalis eletet tudok elni.

a nagybatyam a gyogyszertol valo felelmeben nem volt hajlando szedni es odaig jutott hogy a vegen mar az ures kenyeren es fott krumplin repan kivul mindent kihanyt rogton etkezes utan. majdnem 70 eves volt amikor elkezdte szedni a gyogyszert , ma mar banja hogy annyi even at szenvedett a tunetektol. de mindenki maga donti el hogy mikent kezeli a betegsegeit.

2015. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!