Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segíte-e az orrkagyló műtét...

Segíte-e az orrkagyló műtét kronikus orrdugulásra?

Figyelt kérdés

Már évek óta orrdugulással kínlódok. Pár éve még az orromon se bírtam levegőt venni, de elköltöztönk és jobb lett. De még így is, minden reggel bedugult orral ébredek, eltart egy jó ideig míg ugy-ahogy kitisztul. Este megint változó, van amikor nagyon el van dugulva, máskor meg nem is veszem észre.


Most voltam füll-orr-gégészeten ahol azt mondták hogy az alsó orrkagyló megkissebítése segíthet. Nem biztos, de lehet. Nekem már volt egy középső orrkagyló műtétem, ami semmit nem segített. Mivel a doki sem mondja biztosra, hát így nagyon nehéz eldönteni hogy érdemes-e alávetnem magam egy újabb műtétnek. Attól is félek, hogy még rosszabb lesz.


Miután nem tragikus a helyzet, mert napközben alig észrevehető az orrdugulás, viszont reggel mindig rossz és ejszaka is néha felébredek, igy nem tudom eldönteni hogy mit csináljak. A doki azt tancácsolta hogy próbáljak meg egy másik orrsprayt, aztán az az se jön be még mindig választhatom a mütétet.


Volt valakinek ilyen műtétje? Mik a tapasztalatok?



2015. júl. 25. 10:54
 1/1 anonim válasza:
Nekem tegnap elott csinaltak. Honapokig szenvedtem orrdugulassal es ebbol kifolyolag egyeb tuneteim is voltak pl nehezlegzes, fejfajas, stb. Volt egy radiofrekvencias mutetem ami csak a felso orrkagylo nyalkahartyajat lohasztja es semi valtozast nem eredmenyezett. A mucotonia viszont amit nalam korhazban altatasban vegeztek most az also orrkagylot hozza rendbe. Most meg gennyes valadekos az orrom de mar igy is kapok levegot es ez minden valoszinuseggel csak javulni fog. Remelem tudtam segiteni.
2015. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!