Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Tudtok olyan orvost, aki...

Tudtok olyan orvost, aki orrplasztikát orrsövényműtéttel együtt is végez?

Figyelt kérdés
mivel orrsövényferdülésem van és orrkagyló nagyobbodásom, élettanilag is ajánlott lenne megműteni az orrom, nem csak esztétikai szempontból. de ha lehetne egybekötném egy kis korrekcióval. szerintetek ha együtt végzik ezeket, hogy támogatja ezt az állam? mennyibe fájna? és egyáltalán ki végez ilyen műtéteket?

2012. okt. 18. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hú, nekem ugyanez a gondom, ne haragudj, hogy nem tudok válaszolni, de engem is nagyon érdekelne!

Azt tudom, hogy ami egészségügyi szempontból fontos, azt támogatja, csak kérdés, ha ezzel együtt "szépít" is, akkor mi van? Szerintem ilyenkor is egy beavatkozásról van szó, elég nehéz lenne különválasztani...

2012. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszerre a két műtétet tuti nem csinálják meg. Már csak azért sem, mert az orrsövény műtét TB támogatott, az orrplasztika nem. Nekem kb 5 éve volt orrsövény műtétem. Folyamatosan náthás voltam, ekkor találták meg, hogy van egy jó kis ferdülés az orrsövényemen, azt egyenesítették ki. Maga a műtét nem volt vészes, de utána napokig mindkét orrlyukadban tamponokkal élni. Nem volt méznyalás. De ki lehetett bírni. Viszont az orrom csinibb lett mint volt. Valószínűleg a görbület miatt volt korábban nagyobb.
2012. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy az orrsövény műtétet fül-orr-gégész végzi, a másikat plasztikai sebész. Szóval még a doki sem ugyanaz a különböző igényeknél.
2012. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazából lehet, hogy simán az orrsövény műtéttel is kisebb/szebb lesz az ember orra, hiszen végül is ez a probléma oka.

Én évek óta orrcseppel tudok csak meglenni, de mostanában egyre rosszabb, már naponta többször is kell - ami ugyebár nem jó, mert tönkreteheti a szaglásomat hosszútávon. :(

2012. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét problémám megvolt, így elég sok mindent tudok erről. Az orrsövényműtétet támogatja a TB viszont a másikat nem! Még csak kedvezmény sem jár rá! Én külön-külön műttettem meg, de ajánlatosabb egybe (engem a sebész le is szólt, amiért nem egyszerre végeztettem). Olyan dokit érdemes keresni, aki fül-orr gégész és plasztikai sebész is. Külön azért nem jó a dokim szerint (pláne ha más- más orvos végzi), mert mindenki más technikát használ. A fül-orr gégész megbolygatja a csontot majd utána a plasztikai sebész is...és előfordulhat, hogy a felső csontos rész beszakad a plasztika után. Elég rémesen hangzik, én is megijedtem, mikor közölte velem az orvos.

Egyébként sövényműtét után nem változik meg az orr formája! Az lehet, hogy picivel kisebb lesz, mert lemegy róla a duzzanat, de ha pl. volt az orrnyergeden egy púp akkor az sajnos ott is marad, amíg a plasztikai sebész meg nem oldja a problémát.

Remélem tudtam segíteni!!

2012. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a bajom ,én kicsit jobban utána jártam.Ha egybe akarod megcsináltatni, olyan plasztikai sebészt kell keresned aki a ferdülést is helyre tudja hozni, mint azt már előttem leírták. Igaz így nincs kedvezmény se semmi az államtól, de viszont van olyan klinika pontosan már nem tudom melyik hogy ha megcsináltatod az orrod(plasztika)csak egy kicsivel kell többet fizetni hogy kiegyenesítsék a ferdülést..egy ilyen helyet keress!
2012. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kicsit elszomorítottatok, mert abban reménykedtem hogy megspórolhatok így némi pénzt... mivel úgyis hozzányúlnak, altatnak (gondolom) és azt gondoltam csak a különbözetet kell kifizetnem ami konkrétan a plasztikát jelenti... de akkor ezek szerint nem működik ez. azt hiszem gyűjtenem kell még és személyesen ellátogatni egy dokihoz...
2012. okt. 20. 20:04
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Dr. Varga Klára fül-orr-gégész és plasztikai sebész is egyben, így azt gondolom, hogy lehet hogy meg lehet oldani.
2012. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Dr. Kárász Tamás

Dr. Rezek Ödön

Dr. Kathó Jenő

Dr. Varga Klára

Ők négyen plasztikai sebészek és fül orr gégészek is egyben.

2012. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Dr. Varga Klárát én is ajánlom, nagyon jó orvos.

Az altatásért szerintem nem külön kell fizetni, az benne van a plasztika árában (azért olcsóbb állami kórházban mert ott az altatást állja a TB). Szóval mindegy hol műtteted meg, magánklinikán az orrsövényműtétért is fizetni kell, állami kórházban meg az altatásért egyik esetben sem. Így ugyanaz marad az ár.

2012. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!