Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Borotválkozás után az államon...

Borotválkozás után az államon és a bajszomnál kivörösödik a bőr, már borotválkozni sem merek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tanácsok, tippek?

Menjek el bőrgyógyászhoz?

Mikorra kapnék időpontot szerintetek?



2015. júl. 30. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen borotvát használsz? Használsz valami kozmetikumot borotválkozáshoz (hab, aftershave)? Próbáltad ezeket esetleg leváltani, kicserélni, hátha allergiás vagy valamelyikre?


Ha nem, akkor én ezzel kezdenék elsősorban.

2015. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet.

De a legfőbb, hogy gondolom érzékeny bőröd van.

Ilyenkor nem mindegy az előkészítése a bőrnek borotválkozás előtt, a borotva, a borotválkozó szer fajtája, milyensége sem mindegy és az utána való bőrápolás sem mindegy.

De akár lehet valamilyen allergiás reakció is.

Biztosat bőrgyógyász tud mondani. Az meg, hogy mikor kapsz időpontot, az függ attól, hogy hová mész. Privát bőrgyász tud 1-2 napon belül is fogadni akár, ha kórházba mész TB alapon, akkor ott meg van, ahol 1 hét, van, ahol 1 hónap, de biztos van olyan hely, ahol még ennél későbbi időpontok is vannak.

2015. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. júl. 30. 12:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ajánlott felkeresnem egy bőrgyógyászatot.
2015. júl. 30. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják mifelénk, hogy szakálmérgezés.

Én csak is kizárólag körkéses villanyborotvával borotválkozom. Borotválkozás elött háromszor kell megmosnom az arcomat illatmentes mosószappannal. Legalább háromszor habosra kell suvickolnom, hogy borotválkozás után ne legyek vörsös.

2015. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez elmúlik , elmúlhat?
2015. júl. 30. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem már 40 éve így kell tennem. Ezért csak másnaponta, harmadnaponta borotválkozom.

Igaz, én orvosnál sohasem jártam. Néha hetekre elmúlik, de többnyire visszajön.

Az orvos sem ismeri ezt a bőrelváltozást, a hasukra ütve próbálnak kencéket ajángatni, amik nekem drágáknak tűnnek, és feleslegesnek is tartom. Jó a mosószappan. Ha megmosom az arcom borotválkozás elött akkor semmi bajom nincs. Na meg én alapból nem használok semmiféle vegyszeres cuccot, arcszeszt, meg ilyen baromságokat. Gombabetegségek ellen diófalevél és kén, vírusok ellen meg atibiotikum. De egyébbként a szervezet ellenállóképességét teljes mértékben rendbeeszi némi plusz oxigén.

2015. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!