Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismertek olyat (nem ismerős,...

Ismertek olyat (nem ismerős, ismerőse), aki személyes elbeszélése alapján kemoterápia nélkül, alternatív módszerek segítségével kigyógyult a rákból?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 12:41
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem. Olyat viszont igen, aki az összes alternatív módszer + kemo mellett sem gyógyult meg.
2014. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ezek általában nem igaz sztorik. Sok esetben van olyan, hogy nem is kell a kemoterápia, az ilyen betegek elrohannak valamilyen természetgyógyászhoz és utána hirdetik, hogy ők aztán kemo nélkül, csak alternatív módszerrel meggyógyultak. Hülyeség. Egyébként én sok alternatív gyógymódot ismerek és használok, tehát nem ellenzem egyáltalán, de azért észnél kell lenni és tudni kell, hogy mi mire való. A rákkal nem szórakozik senki, csak az aki teljesen hülye, nem lehet olyan könnyen azt meggyógyítani. Úgy is mondhatnám, hogy a természetgyógyászok is be szokták vállalni a kemoterápiát, ha szükséges.
2014. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még olyat sem ismerek, aki kemótól gyógyult volna meg.
2014. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kettőt is ismerek.


De a részletes kórtörténetet nem tudom.


Leírom, amit én tudok.


Anyósom fiatalon méhnyakrákkal küzdött. Ki akarták venni a méhét, de nem engedte. Főleg azért sem, mert mikor ez kiderült, akkor éppen terhes volt a férjemmel, és akkor őt is elvesztette volna. Végül egy segítőkész orvossal sikerült megbeszélnie, hogy megszüli a gyereket és csak utána műtik meg. Végül is nem vették ki a méhét, de megoperálták, gondolom az elváltozott részeket kiműtötték. Nem tudom akkoriban létezett-e kemoterápia, de én úgy tudom nem kapott ilyesmit. Ezt követően rendbe jött. Állítása szerint agykontroll segítségével. Később petefészek cisztáját is meggyógyított így.


Egy másik kedves ismerősömnél szintén méhnyakrákot állapítottak meg. Állítása szerint a műtétre már nem került sor, mert agykontroll és más öngyógyító módszerek segítségével a leletei javultak és a rák végül teljesen eltűnt.


Hozzáteszem, hogy mindketten pozitív beállítottságú emberek és ha szabad ezt mondanom, spirituálisan fejlettek, tehát jártasak az alternatív gyógyításban. Többek között ez a szakmájuk is. (Kineziológia, masszázs stb.) Szóval, hogy ezek a gyógyulások az alternatív módszereknek, vagy az optimizmusnak és a gyógyulásba vetett hitnek tudhatóak be, azt nem tudni, de egyik erősíti másikat.


Hát én ezeket a történeteket tudom. Természetesen senkit sem buzdítok az orvosi ellátás visszautasítására. A leírt történetekben sem erről volt szó, hanem kvázi kiegészítő módszerekről, és arról, hogy mindezek mellett esetleg nem szükséges a legdrasztikusabb orvosi beavatkozás és a gyógyulás is jelentősen gyorsabb. A helyzet sosem reménytelen. Az ember saját maga tudja a legkönnyebben meggyógyítani magát.


Remélem segíthettem ezzel.

2014. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 Na ezek a teljesen tipikus történetek (kedvencem a petefészek ciszta). Szóval az anyósod betegségekor még nem is volt kemoterápia, szerencséje volt, valószínűleg nem volt annyira előrehaladott állapotban, így megúszhatta azzal, hogy kiszedték a beteg részeket. Egyébként manapság is sok esetben nem javasolják a kemoterápiát, egyszerűen nincs rá mindig szükség.

A petefészek ciszta: hány nőtől hallottam már, hogy elmulasztotta magának ezzel-azzal-amazzal. A petefészek ciszta el tud magától tűnni! Sőt, sok nő szervezetében teljesen spontán keletkezik ciszta ami a következő menstruációval ki is ürül onnan. Ennek semmi köze az alternatív gyógymódokhoz.

2014. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Olyat igen, aki kemóval meggyógyult.
2014. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös!


Igen, teljesen tipikus történetek. Amúgy meg mi az a tipikus... Ha valaki meggyógyul, az ugyebár tipikus, mert az ember vagy meggyógyul, vagy nem. Vagy a kemótól, vagy nem. Nagyon más variáció nincs. A rákgyógyulások általában tipikus történetek. Másmilyen nem is lehet írni.


Igen, a ciszta el tud múlni magától, azért is írtam, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy teljes mértékben az alternatív gyógymódok miatt vagy más miatt gyógyultak meg, de a lényeg, hogy meggyógyultak. Amúgy sehol sem írtam, hogy alternatív gyógymódok nélkül nincs gyógyulás.


Az meg, hogy szerencséje volt, igen...ha valakinek meg nincs szerencséje, akkor az ég világon semmi sem segít rajta. De a kemótól meggyógyultaknak is szerencséjük van, mert van akin az sem segít, ugyebár, ha előrehaladott állapotban van.


Bazz...


Akkora hülyeségeket írtál, hogy tulajdonképpen kötözködő parasztnak tűnsz jelenleg.

2014. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!