Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladásom...

Tüszős mandulagyulladásom van, már egy hete és nem igazán múlik el! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Egy hete voltam dokinál és meg alapította hogy tüszős mandulagyulladásom van, és fel írt 5 napig antibiotikumot, viszont az még akkor csak az eleje volt a betegségnek.

Annyira nem is foglalkoztam vele meg készülnöm kellet a nyaralásra ami nem a legrövidebb út mert összesen 18 nap.

Aztán amikor el indultam nyaralni már aznap éreztem hogy ez egyre rosszabb lesz...

A nyaralás második napján, el kezdet bedugulni az orrom, és érzetem hogy tele van sleljmal.

Aztán harmadik nap reggel meg már arra keltem hogy nyelni nem tudok úgy fáj a torkom, és ez csak egyre rosszabb lett, de mind eközben szedtem algopirynt, ittam wicket,néha algoflexet szedtem, de semmi! Nem éreztem azt hogy jobb lett volna.

Aztán el kezdtem teázni, és inhalálni de igazából az is csak enyhítette,a bal fülem is el kezdet fájni tegnap este,és nagyon félek hogy mi lesz ha rá fog húzódni a fülemre a gyulladás:(

Gargarizáltam sós vízzel, próbáltam fagyit enni...stb!

Szóval mindent meg próbáltam amit találtam az interneted,de nem érzem azt hogy javult volna, és mivel az orrom be van dugulva ezért éjszaka nyitott szájjal alszom és minden reggel arra kelek fel hogy az egész torkom kivan száradva, szóval az rá tesz még egy lapáttal a fájdalomra:(

Most éppen Amszterdamban vagyok és holnap utazok tovább Belgiumba, majd onnan egy hét Párizs...( és a gyógyszereim is fogyóban vannak)

Nagyon vártam ezt a nyaralást de így élvezhetetlen!

Kérlek bárkinek bármi tippje van esetleg tapasztalata ezzel a betegséggel azt is szívesen el olvasom!

Csak valahogy gyógyuljak már meg :(

Köszönöm hogy el olvastad! :)


2015. júl. 30. 22:24
 1/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Írass fel antibiotikumot újra. Egyszer én is jártam így. Beszedtem az ötnapos adagot, rá két napra megint begyulladt. Akkor megint felírta, meggyógyultam, rá két napra ismét. Na akkor azt mondtam, most már csináljon valamit, mert elegem van. Egy másféle, lórúgás antibigyó gyógyított ki végül, amit másfél hétig szedtem. (Plusz gyomor- és bélvédő, mielőtt szétfostam volna magam.)
2015. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszod:) Csak az a probléma hogy Amszterdamban nem igazán ismerek dokit... és nem tudom hogy itt hogy lehetne felíratni antibiotikumot :(
2015. júl. 30. 22:40
 3/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Teljesen mindegy, melyik dokihoz mész, ha fizetsz a vizsgálatért. :D Plusz a gyógyszer se lesz támogatott, de legalább nem szenveded végig a nyaralást. Jobbulást!
2015. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül is igazad van! :D

Köszönöm :)

2015. júl. 30. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt javasolta, hogy meleg vízbe annyi sót tegyek, amennyit még el tudok viselni és azzal öblögessem a torkom. Borzalmas volt az íze, de jobb volt, mint az antibiotikum. Teljesen lefertőtleníti a torkot. Nekem bevált :)
2015. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hatha valakinek tudok segiteni majd ha kesobb rakeres: Nekem ami bevalt. FLECTOR 50 MG Por.vizben OLDODO akar PICIT LANYGOS VIZBEn. Fajdalomcsillapito es gyulladas csokkento.annyira nem.faj mikor megiszom 1 oran belul mar a hatas erezheto.annyira jo megkonnyebules par orara tudok enni.leviszi a fajdalmat.napi 3 szor.mindekinek ajanlom.ez egy csoda. A sajat nyalam nyelese gondot okozott. De ettol jobb lesz! Tudsz majd enni! :D jelenleg ebben szenvedek en is .sose volt meg tuszos mandula gyulladasom:( eddig.es remelem nem.is lesz. Aztan antibio nyomasd egy kis linex. Tantum verdevel gargalizalni. Strepfen direkt oldatos spray. Langyos dolgok.c vitamin . Sok folyadek.
2018. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!